Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pikárec je pro letošek dvojkou mezi všemi vesnicemi

pikárec
V těsném závěsu za vítězem 14. ročníku celorepublikové soutěže Vesnice roku 2008 obcí Lidečko (Zlínský kraj) má svého zástupce kraj Vysočina. Obec Pikárec, zastoupená starostou Františkem Brožou, přidala ke krajskému titulu i vynikající druhé místo v republikovém kole. Pomyslná stříbrná příčka vylepší obecní rozpočet v dalším roce o státní dotaci 1,9 mil. Kč.
 

 
 

"Je to zasloužená odměna za úsilí, které Pikárečtí vynaložili. Pomyslná stříbrná medaile jen potvrzuje, že v Pikárci se dobře žije. To, že na to má nyní pan starosta další oficiální potvrzení, představuje pro obec velký závazek i do budoucna. Znovu se ukazuje, že život na venkově má svůj smysl, cenu a půvab. Posílám do Pikárce velkou gratulaci a moc děkuji všem obyvatelům Pikárce za skvělou reprezentaci Vysočiny.“ Uvedl hejtman Vysočiny Miloš Vystrčil.

 

V celostátním kole Vysočina kralovala už v roce 2003, kdy první místo a zlatou stuhu komise udělila obci Vilémov na Havlíčkobrodsku. Vilémov uspěl o rok později i v Evropské podobě této soutěže.

 

  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí
    Krajský úřad kraje Vysočina

    Tel.: 564 602 328

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2008 / 17.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze