Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studie MasterCard: Vysočina je šestým centrem ekonomického růstu a rozvoje v ČR

cena
Společnost MasterCard ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze a dalšími renomovanými společnostmi zveřejnila tento týden výsledky odborného projektu MasterCard česká centra rozvoje. Tato studie měla v rámci ČR stanovit žebříček hlavních center ekonomického růstu a rozvoje – mezi městy i kraji. Indikátory byly politický rámec růstu rozvoje, ekonomická stabilita jako předpoklad pro rozvoj podnikání, komerční centra, znalostní společnost, poptávkové stimuly v podnikání a kvalita života. Kraj Vysočina obsadil skvělé 6. místo.
 

 
 

Odborníci z VŠE v případě Vysočiny velmi pozitivně hodnotili nízký podíl dlouhodobé nezaměstnanosti na celkové nezaměstnanosti, nejvyšší nárůst čistého disponibilního důchodu domácností, druhé nejvyšší průměrné tempo růstu HDP ve stálých cenách, vyzdvihli Vysočinu jako kraj s nejnižší kriminalitou a kraj s příznivým stavem životního prostředí.

 

„Například v zemědělství je kraj Vysočina jedničkou mezi kraji a podílí se téměř 10% na tvorbě lokálního HDP, což je v rámci celé ČR velmi vysoký podíl," uvedl René Wokoun, vedoucí katedry regionálních studií a ředitel Střediska regionálních a správních věd VŠE. „Ačkoli nejsou některé ukazatele pro Vysočinu příznivé, mohu říci, že v současnosti již tato oblast tenduje k rychlejšímu hospodářskému rozvoji díky průmyslu a rozvoje služeb,“ dodal Wokoun.

 

„Je pro nás velmi dobrou zprávou, že s vysokou dynamikou růstu ekonomiky našeho kraje je Vysočina zároveň krajem s nejvyšší kvalitou života. Vycházím z porovnání krajů, které zohledňuje střední délku života obyvatel, čistotu ovzduší, trestnou činnost a průměrné mzdy. Pozitivní je fakt, že porovnávané údaje se stále zvyšují ve prospěch Vysočiny,“ řekla Marie Černá, náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje.

 

  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    tel.: 724 650 123
 

Studie MasterCard: Vysočina je šestým centrem ekonomického růstu a rozvoje v ČR

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2008 / 10.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze