Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

V Havlíčkově Brodě proběhla cvičná evakuace speciální školy

vozíčkář
Včera krátce po 11 hodině byla ve Speciální škole U Trojice v Havlíčkově Brodě vyhlášena evakuace z důvodu vzniklého požáru. Naštěstí nešlo o skutečnou událost, ale o nácvik připravenosti žáků i pracovníků místní školy na mimořádnou situaci. Součástí zásahu hasičů bylo i vyprošťování imobilní osoby na vozíku.
 

 
 

Ředitelka školy Klára Sojková vyhlásila evakuaci po nahlášení požáru jedním ze zaměstnanců několik minut po 11 hodině. Spolu s ostatními pracovníky se podařilo žáky shromáždit před školou za pouhé 4 minuty, což ocenili všichni přítomní. „Je velmi důležité, aby žáci věděli, jak se v podobných situacích chovat a jak případně někomu poskytnou první pomoc. Nikdo z nás totiž neví, kdy může v podobné situaci být a pak záleží na připravenosti a znalostech každého jednotlivce,“ zdůraznila starostka města Havlíčkův Brod a krajská radní Jana Fischerová. Kromě toho ocenila také skvělou součinnost všech, kteří se na přípravě akce podíleli.

 

Kromě ukázky zásahu hasičů přímo v praxi byla pro žáky připravena i exkurze v nedaleké hasičské stanici. Zde si mohli prohlédnout výškovou techniku a ukázky hasičské práce.

 

Celou preventivně osvětovou akci pořádalo Centrum pro bezpečný stát v rámci projektu Ochrana obyvatel ve spolupráci s krajem Vysočina a Hasičským záchranným sborem, konkrétně územním odborem Havlíčkův Brod.

 

Speciální školu U Trojice navštěvuje nyní celkem 94 dětí ve věku 6-26 let. Školu tvoří základní škola, pomocná třída, rehabilitační třídy, školní družina, speciálně pedagogické centrum. Škola poskytuje vzdělání a výchovu pro děti se speciálními potřebami (poruchy chování, učení, s různým stupněm mentálního postižení, s kombinovaným postižením, s autismem, s poruchou sluchu a zraku, po mozkové obrně).

 

  • Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad kraje Vysočina,
    Tel.: 724 650 161, e-mail: neuwirthova.e@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2008 / 4.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze