Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Srdce na dlani už popáté

Srdce na dlani už popáté
Ve středu 27. 8. 2008 se v Třešti uskutečnil jubilejní pátý ročník setkávání klientů ze zařízení sociální péče kraje Vysočina pod názvem Srdce na dlani pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Miloše Vystrčila a radního za sociální oblast Jiřího Vondráčka.
 

 
 
Předcházející ročníky Srdce na dlani byly vždy rozdílně tematicky zaměřené. První akce tohoto druhu se uskutečnila v období Velikonoc, druhá před Vánocemi a třetí v podzimním čase. V rámci těchto setkání měli klienti zařízení sociální péče připravený bohatý kulturní program a prezentovali rovněž své vlastní výrobky. Čtvrté setkání proběhlo v Divadle Na kopečku, kde bylo pro klienty připraveno divadelní představení.

Pátý ročník Srdce na dlani se nesl ve sportovním duchu. Na fotbalovém hřišti v Třešti se sešlo na 260 klientů z dvacítky příspěvkových organizací kraje Vysočina, kteří byli rozděleni do 24 sportovních skupin. Jejich úkolem bylo zdolat trasu zahrnující 24 stanovišť, na kterých je čekaly rozdílné discipliny: kroket, přetahování lanem, hod na cíl, překážkový běh, ale také myšlenkové úkoly, skládání puzzle, stolní fotbal a řada dalších zajímavých činností. Příjemným zpestřením byla účast canisterapeutického psa, který aportoval hozený míček a velký úspěch mělo i přefukování balonků na důmyslně sestavených židličkách. O náplň na stanovištích se postarali zaměstnanci zúčastněných zařízení sociální péče a nutno podotknout, že se jim to podařilo skvěle.

Všichni účastníci setkání se dobře bavili a na prosluněném hřišti tak strávili pohodové odpoledne. Pro organizátory akce je již nyní velkou výzvou, v jakém duchu se uskuteční další ročník Srdce na dlani. Pátý ročník potvrdil, že tato setkání mají své opodstatnění a velký význam.


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz, tel. 564 602 812
 

Srdce na dlani už popáté

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 29.8.2008 / 29.8.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze