Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Srdce na dlani už popáté

Srdce na dlani už popáté
Ve středu 27. 8. 2008 se v Třešti uskutečnil jubilejní pátý ročník setkávání klientů ze zařízení sociální péče kraje Vysočina pod názvem Srdce na dlani pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Miloše Vystrčila a radního za sociální oblast Jiřího Vondráčka.
 

 
 
Předcházející ročníky Srdce na dlani byly vždy rozdílně tematicky zaměřené. První akce tohoto druhu se uskutečnila v období Velikonoc, druhá před Vánocemi a třetí v podzimním čase. V rámci těchto setkání měli klienti zařízení sociální péče připravený bohatý kulturní program a prezentovali rovněž své vlastní výrobky. Čtvrté setkání proběhlo v Divadle Na kopečku, kde bylo pro klienty připraveno divadelní představení.

Pátý ročník Srdce na dlani se nesl ve sportovním duchu. Na fotbalovém hřišti v Třešti se sešlo na 260 klientů z dvacítky příspěvkových organizací kraje Vysočina, kteří byli rozděleni do 24 sportovních skupin. Jejich úkolem bylo zdolat trasu zahrnující 24 stanovišť, na kterých je čekaly rozdílné discipliny: kroket, přetahování lanem, hod na cíl, překážkový běh, ale také myšlenkové úkoly, skládání puzzle, stolní fotbal a řada dalších zajímavých činností. Příjemným zpestřením byla účast canisterapeutického psa, který aportoval hozený míček a velký úspěch mělo i přefukování balonků na důmyslně sestavených židličkách. O náplň na stanovištích se postarali zaměstnanci zúčastněných zařízení sociální péče a nutno podotknout, že se jim to podařilo skvěle.

Všichni účastníci setkání se dobře bavili a na prosluněném hřišti tak strávili pohodové odpoledne. Pro organizátory akce je již nyní velkou výzvou, v jakém duchu se uskuteční další ročník Srdce na dlani. Pátý ročník potvrdil, že tato setkání mají své opodstatnění a velký význam.


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz, tel. 564 602 812
 

Srdce na dlani už popáté

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 29.8.2008 / 29.8.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze