Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Letní žurnalistická škola: Zítra videopřenos Duelu Václava Moravce

Program Letní žurnalistické školy (LŽŠ) v Havlíčkově Brodě bude zítra večer gradovat očekávaným volebním duelem hejtmana kraje Vysočina Miloše Vystrčila a krajského zastupitele Jiřího Běhounka. Moderování tohoto duelu se ujme Václav Moravec. Veřejnost může volební duel sledovat osobně od 19:30 hod. ve velkém sále Staré radnice (Havlíčkův Brod) nebo v přímém přenosu prostřednictvím webových stránek www.vysocina.public-i.tv/site/. Na stejné adrese bude následně umístěn i záznam z této diskuze. Přímý přenos z duelu bude režírovat posluchač LŽŠ Ondřej Rázl.
 

 
 
Posluchači letní žurnalistické školy měli letos poprvé možnost seznámit se s možnostmi přenosového zařízení, které pro účely přímých přenosů jednání zastupitelstev a veřejných jednání, pořídil z programu E-Participate kraj Vysočina. Celý týden mají mladí novináři k dispozici krajské přenosové zařízení doplněné o dvě kamery. "Začátkem týdne proběhlo několikahodinové školení k instalaci zařízení a jeho ovládání. První samostatně připravené přenosy měly své rezervy, ale důležité je se se zařízením sžít, uvědomit si jeho přednosti a respektovat jeho limity," uvedl Dušan Matys z krajského odboru informatiky.

Videozáznamy z dílny posluchačů LŽŠ, stejně jako i předešlé záznamy krajských informatiků ze zasedání zastupitelstva najdete v přehledném archivu na www.vysocina.public-i.tv/site/.

Dušan Matys, odbor informatiky Krajského úřadu kraje Vysočina:
Aby připravovaný a poté realizovaný přenos neztratil na kvalitě, museli jsme největší pozornost věnovat kvalitě zvuku. Obraz lze v tomto případě chápat jako důležitou přidanou hodnotu, protože především bez kvalitního zvuku přestává mít jakýkoli přenos význam.

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 25.8.2008 / 25.8.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze