Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vzniká série minidokumentů o držitelích krajských medailí

Medaile
O devíti držitelích prvních nejvyšších ocenění kraje Vysočina se budou točit osobní medailonky. V těchto dnech režisér Theodor Mojžíš pobývá na statku v Petrkově u překladatele a spisovatele Jiřího Reynka. Do konce září budou natočeny a sestříhány všechny portréty osobností, oceněných krajskou medailí. Poprvé budou krátké dokumenty k vidění na slavnostním večeru u příležitosti předání medailí 1. října.
 

 
 
Krajské zastupitelstvo v červnu letošního roku rozhodlo o udělení nejvyššího ocenění kraje Vysočina devíti významným osobnostem našeho regionu. Ocenění v podobě originálních medailí si TOP devítka převezme z rukou členů Rady kraje Vysočina a předsedy Senátu Přemysla Sobotky. Stane se tak na Slavnostním večeru u příležitosti předání nejvyššího ocenění kraje Vysočina 1. října 2008 v Horáckém divadle Jihlava.

„Dramaturgie večera počítá s obohacením programu o uvedení dvouminutových videoportrétů oceněných osobností. Jejich natočení se ujal zkušený dokumentarista Theodor Mojžíš. Je autorem mnoha zajímavých dokumentárních projektů. Z jeho dílny vzešel mimo jiné 26 dílný cyklus Ateliéry o tvůrcích české výtvarné moderny prezentovaný na ČT 2, natočil i mnoho portrétů osobností z oblasti vědy, kultury i sportu,“ uvedl Jan Kaleta, člen realizačního a organizačního týmu. Krátký dokument bude natočen nejen o Jiřím Reynkovi, ale i o Františku Dohnalovi, Petru Honzlovi, Petru Novákovi, Milanu Kolářovi, Zdeňku Laštovičkovi, Jakubu Pustinovi, Vilibaldu Prokopovi a Tomáši Zelenkovi.

Na podobu dokumentů budou mít velký vliv samotní aktéři. Materiál o jejich životě má mít civilní a lidskou podobu. Medailonky budou v budoucnu součástí archivu oceněných osobností, který bude přístupný z www kraje Vysočina.

Poznámka:
Medaile jsou nejvyšším oceněním, kterým kraj vyjadřuje uznání a respekt k významným osobnostem kraje. Umělecká hodnota a zjevná jednoúčelnost medailí podtrhují jejich jedinečnost a význam udělení. Jejich tvar, materiál je skrytě i otevřeně symbolický. Medaile i způsob jejich udělení mají kromě vyjádření uznání a respektu k osobnostem kraje také trvale a významně posilovat uvědomování si příslušnosti k území i lidem, kteří na Vysočině žijí. Medaile a ceremoniál přispívají k pozitivní propagaci kraje a jeho obyvatel.


  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí
    Krajský úřad kraje Vysočina, Jihlava
    mobil: 724 650 123
 

Vzniká série minidokumentů o držitelích krajských medailí

Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 15.8.2008 / 15.8.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze