Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Internet v Telči 2008

Internet v Telči
I tento rok měli zájemci možnost navštívit akci s názvem „Internet v Telči“. Ta se konala tento pátek 1. srpna tradičně v rámci folkového festivalu „Prázdniny v Telči“. Pro všechny návštěvníky byly připraveny zajímavé přednášky i praktické ukázky z oblasti informačních a komunikačních technologií. Přednášek se v průběhu dne zúčastnilo asi 40 zájemců.
 

 
 
Projekt byl organizován jménem kraje Vysočina, města Telče a komerčních partnerů pod vedením firmy OptoNet Communication, spol. s r.o. Záštitu nad akcí převzali Jaroslav Hulák radní kraje Vysočina pro oblast informačních technologií a Roman Fabeš starosta Telče.

Cílem celého projektu bylo seznámit zástupce samospráv kraje Vysočina i jejich kolegy informatiky s několika zajímavými tématy jako například konkrétní komunikační záměry v regionu, IP telefonie, obrazové přenosy formou on-line broadcastingu a další. Pro přítomné byly připraveny informace o Regionálním operačním programu, Integrovaném operačním programu a možnostech otevřených sítí. K odbornějším tématům patřily například přednášky věnované datovým úložištím.

Kromě představení samotných projektů byly součástí celodenního programu i ukázky vybraných technologií, které provázejí realizaci a následné využití síťových projektů v našem kraji.

Akce se konala díky vstřícnosti stavební fakulty ČVUT ve zmodernizovaném objektu v bezprostřední blízkosti telčského zámku. Setkání slavnostně zahájili hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, který zavzpomínal na historii akce a konstatoval, že jsou myšlenky, u jejichž zrodu člověk ani netuší, jakým životem budou žít – což je případ akce Internet v Telči, která se dostala na úroveň, o které se organizátorům v počátcích ani nesnilo.„Zavedení elektronické komunikace v kraji Vysočina je bezesporu cestou správnou.“

Návštěvníky přivítal i radní kraje Vysočina za oblast informačních technologií Jaroslav Hulák a starosta Telče Roman Fabeš. „Vysočina je zvláštní kraj – snažíme se mj. o maximální otevřenost ohledně věcí, které probíráme a k tomu právě slouží rozvoj informačních a komunikačních technologií,“ řekl Jaroslav Hulák a současně upozornil na komplexní zprávu o činnosti kraje za poslední 4 roky, která potvrzuje, že nastoupený směr rozvoje kraje Vysočina je směr správný.
Roman Fabeš při svém projevu vtipně poznamenal, že vládu nad městem by měl v těchto dnech předat spíše Milanu Kolářovi, který je šéfem Prázdnin v Telči, zároveň pozval všechny účastníky k návštěvě města. Upozornil, že akce Internet v Telči vykazuje efekt „sněhové koule“, kdy se na kvalitní základ nabaluje spousta dalších dobrých věcí. Nakonec poděkoval ČVUT Praha za poskytnutí konferenčních prostor. Jménem organizátorů přivítali účastníky Petr Pavlinec z odboru informatiky KrÚ a Petr Vejmělek z firmy OptoNet.

Mezi zúčastněnými byli zejména zástupci samospráv kraje Vysočina, odborníci z oblasti informačních technologií i představitelé několika komerčních subjektů. Akce byla kladně hodnocena zejména co se týče odbornosti a obsahové náplně přednášek. Záznam ze slavnostního zahájení i několika přednášek je možné shlédnout online na adrese www.kr-vysocina.cz/tv - sekce „Poslední přenosy - Internet v Telči 2008“.

Kompletní soubor přednášek [ZIP, 46 MB]


  • Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad kraje Vysočina
    tel.: 724 650 161, e-mail: neuwirthova.e@kr-vysocina.cz
 

Internet v Telči 2008

Zodpovídá: Ing. Táňa Mrázková
Vytvořeno / změněno: 8.8.2008 / 8.8.2008
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze