Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Josef Kosinka - Kosinkova Žďárská Kronika

 

 
 

 

Pro knižní vydání připravila: Věra Rudolfová

Vytištěno a Vydáno: UNIPRESS, Žďár nad Sázavou, 2007

Počet stran: 185

ISBN 978-80-254-0692-2

 

   Autor této knihy si po více než dvacet let průběžně zaznamenával dění v tehdejším Městě Žďáře a také v okolních oblastech Vysočiny. Zachytil spoustu událostí či epizod, zejména ze sklonku první republiky, z protektorátu (jako například zatýkání komunistů gestapem, které tajně vyfotografoval) i z doby po osvobození Žďáru Sovětskou armádou. Nečinil tak s vědomím, že by se tyto zápisky, rozvedené často do ucelených příběhů, mohly kdy dostat do povědomí čtenářské obce, tím méně předpokládal, že vyjdou knižně. Svou autentickou zkušenost vypravěče zamýšlel předat jen úzkému rodinnému kruhu. Vůbec si nepřipouštěl myšlenku, že tak jednou přispěje k dokonalejšímu postižení koloritu své doby, k utváření její historické mozaiky.

   Čtenářům se dostane do rukou pozoruhodná kniha, jako zdroj poutavé četby oživující množství lidských příběhů na pozadí zborcených kulis, dávno odešlého dění.

 

Obsah: Slovo úvodem (PhDr. Zdeněk Vyhlídal); Úvod Josefa Kosinky; 1900 - 1907; 1908; 1912; 1913; 1914; atd. až 1945; Resume; Resümee.

Kosinkova kronika

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 3.7.2008 / 3.7.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Tiskoviny kraje > Výroční zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze