Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vydávání certifikátů za účelem elektronického podepisování na krajském úřadu

Na základě smlouvy, která byla uzavřena mezi krajem Vysočina a společností První certifikační autorita, a. s., začalo od 1. září 2007 na Krajském úřadu kraje Vysočina fungovat kontaktní pracoviště Registrační autority I.CA. Na tomto pracovišti jsou vydávány kvalifikované certifikáty nejen pro zaměstnance kraje, ale kvalifikované certifikáty a kvalifikované systémové certifikáty zde mohou získat obce, příspěvkové organizace a také nejširší veřejnost.
 

 
 

Vydávání certifikátů za účelem elektronického podepisování na krajském úřadu

 

Na základě smlouvy, která byla uzavřena mezi krajem Vysočina a společností První certifikační autorita, a. s., začalo od  1. září 2007 na Krajském úřadu kraje Vysočina fungovat kontaktní pracoviště Registrační autority I.CA. Na tomto pracovišti jsou vydávány kvalifikované certifikáty nejen pro zaměstnance kraje, ale kvalifikované certifikáty a kvalifikované systémové certifikáty zde mohou získat obce, příspěvkové organizace  a také nejširší veřejnost. Kromě kvalifikovaných certifikátů určených pro elektronické podepisování uznávaným elektronickým podpisem a kvalifikovaných systémových certifikátů určených pro podepisování uznávanou elektronickou značkou zabezpečuje uvedené pracoviště vydávání komerčních certifikátů, které umožňují elektronické podepisování zaručeným elektronickým podpisem a také šifrování. 

 

V úředním styku lze uznávaný elektronický podpis a zaručený elektronický podpis využívat například při elektronické komunikaci se všemi orgány veřejné moci v České republice a dále s těmi orgány veřejné správy, které při své činnosti postupují podle správního řádu.

 

Nově vzniklé pracoviště je obsluhováno odborem informatiky krajského úřadu. Veřejnosti je přístupné v pracovních dnech v pondělí a ve středu v době od 9:00 do 11:00 a od 13:00 do 16:00 a v pátek od 9:00 do 11:00 (doporučujeme se objednat předem na tel.: 564 602 348). Toto pracoviště je umístěno v sídle kraje Vysočina, tedy na adrese Žižkova 57, Jihlava, v kanceláři A 1.20.

 

Certifikáty se z technických důvodů nevydávají pouze poslední pracovní den v měsíci.

 

Více informací lze získat na telefonu  564 602 348 a emailu: ca@kr-vysocina.cz, případně na webových stránkách První certifikační autority, a. s., www.ica.cz.

 
Zodpovídá: Ing. Táňa Mrázková
Vytvořeno / změněno: 5.2.2008 / 5.2.2008
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze