Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hrotovické album

 

 
 

Hrotovické album

 

PhDr. Jan Sucharda

Vydalo: Město Hrotovice

Počet stran: 95

 

Tato knížka obsahuje fotografie z období od roku 1860, kdy byla pořízena nejstarší fotografie Hrotovic, až po konec 1. poloviny 20. století a neklade si za cíl nic jiného, než reprodukováním starých fotografií zpřístupnit a přiblížit obraz doby, kterou už „pokrývá prach“, zachránit ty zažloutlé obrázky před téměř jistou zkázou a zmizením.

            Autorem většiny zařazených fotografií je Karel Chrást, který v Hrotovicích žil od roku 1912 až do své smrti v roce 1946. Právě jeho zásluhou je dochován docela přesný obraz o měnící se podobě Hrotovic v první polovině 20. století.

 

Obsah: Pohled do zapomenutých časů; Karel Chrást, hrotovický fotograf; Hrotovice v 19. století; Hrotovice v prvních letech 20. století; Zámek; Kostel; Kříže, sochy, pomníky; Škola; Nová (Masarykova) čtvrť; Hladov; Na Výsluní; Strojnictví Jana Dolníka; Cihelna; Pila; Zemědělství; Obchody; Hospody a hotely; Dopravní prostředky; Mlýny; Sportovní spolky; Hasiči; Návštěva T. G. Masaryka; Hrotovická tragedie; Společenské a rodinné události; Hřbitovy; Vražda lesnického adjunkta; Nové rybníky a okolí Hrotovic; Z ateliéru Karla Chrásta; Barvotiskové pohlednice Hrotovic; Resumé.

Hrotovické album

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 5.6.2006 / 5.6.2006

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Tiskoviny kraje > Výroční zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze