Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kozlov

 

 
 

Kozlov

 

Pelánek Karel

Počet stran: 243

 

Již několik let se připravovala k vydání knižní publikace o historii obce Kozlov. Její autor Karel Pelánek získával údaje do knihy z okresních archivů, muzeí, ze soukromých zápisů, ale rovněž shromažďoval ústní paměti občanů. Počátek založení obce Kozlov nelze přesně zjistit, avšak nejstarší odkazované dějiny o obci pochází ze 13. století. O vývoji obce od té doby až do současnosti se můžeme dočíst na cca 240 stránkách, které tato kniha obsahuje. V knize najdeme rovněž otištěné historické listiny a  dále fotografie, které však pochází z 20. století.

Práce přináší přehled dějin v kapitolách: Osídlení Vysočiny, Založení kláštera, Z Kozlova a Kozlovští, Dům Kozlovských z Kozlova, Rychtářství 1949, Správa obce, Počet domů a obyvatel, Matrika narozených, Pamětní kniha Kozlova, Válečná léta, Zemědělství, Řemesla, Počasí a jiné úkazy, Myslivost, Kultura, Dodatky – míry, Mapování, Prameny, Resumé.

Autor starší údaje nepřevypráví, ale přináší spíše historickou skládanku dat z pramenů a literatury předních historických kronikářů.

Kozlov

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 7.7.2005 / 8.7.2005

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Publikace Edice Vysočiny > Edice Vysočiny II.

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze