Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina podpoří natáčení dalších dvou filmů

Kraj Vysočina finančně podpoří filmaře. Jak informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, finančně se bude podílet na dvou snímcích, které vznikají v regionu. Stotisícová dotace pomůže s pracemi na filmu režiséra Šimona Holého s názvem „A pak přišla láska…“. Padesáti tisíci pomůže i s dokončením dotáček dokumentu s názvem Plná 6. Snímek je věnován mapování kariéry motocyklového závodníka Kamila Holána, rodáka ze Žďáru nad Sázavou.
 

 
 

Celovečerní hraný film „A pak přišla láska…“ má být podle tvůrců psychologickým melodramatem s prvky ironického humoru. Štáb pro natáčení vybral lokace v okolí Petrovického mlýna nebo Bílé skály u Luk nad Jihlavou. Ve snímku si zahrají herci Horáckého divadla Jihlava Sára Venclovská a Marián Chalány. Dokument Plná 6 připravovaný produkční společností Sounderground mapuje sportovní dráhu jednoho z nejlepších motocyklových závodníků, žďárského rodáka Kamila Holána. Dotáčky prvního českého dokumentu z prostředí závodů silničních motocyklů na přírodních okruzích podpoří Kraj Vysočina částkou 50 tisíc korun.

 

V posledních letech finančně podpořil Kraj Vysočina natáčení především pohádek – Princezna zakletá v čase nebo Čertí brko, ale i výrobu snímku SLOVO režisérky Beáty Parkanové nebo dokumentárního filmu Bojovníci v odboji a ilegalitě - vzpomínky partyzánů, který vznikl díky aktivitě Spolku židovských odbojářů a vojáků.

Partnerem pro filmové produkce při mapování vhodných lokací pro natáčení nebo zprostředkování kontaktů pro doprovodné služby je už od roku 2017 Filmová kancelář pod krajskou destinační agenturou Vysočina Tourism. Disponuje archivem originálních regionálních lokací, které splňují nejčastější požadavky filmařů.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2021 / 22.12.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies