Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Miroslav Houška - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Připravuje se rekonstrukce Jihlavské ulice ve Žďáře nad Sázavou

Na základě smlouvy o společném postupu zadavatelů připravuje Kraj Vysočina, Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko a město Žďár nad Sázavou rekonstrukci silnice II/353 v části ulice Jihlavské. Součástí zakázky bude mimo jiné také rekonstrukce dvou mostů, rekonstrukce stávajícího vodovodu i oprava autobusových zastávek. „Práce na půlkilometrovém úseku jedné z nejvytíženějších silnic na příjezdu do města od Jihlavy by měly začít na jaře příštího roku a práce potrvají až do konce října, kdy by měla být silnice zprůjezdněna v režimu předčasného užívání,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství Miroslav Houška.
 

 
 

Stavební práce, jejichž investorem je Kraj Vysočina, zahrnují nejen celou rekonstrukci vozovky v délce 531 metrů, ale také dvou mostních objektů nad železniční tratí Praha – Brno a nad železniční vlečkou do firmy ŽĎAS. Stavba je součástí projektu II/353 Stáj – Zhoř, 2. stavba a je podpořena z Integrovaného regionálního operačního programu.

Současně bude vyřešeno i odvodnění silnice. Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko uhradí rekonstrukci vodovodu v daném úseku a město Žďár nad Sázavou bude investorem oprav autobusových zastávek, nového chodníku pro pěší a nového místa pro přecházení.


Rekonstrukce Jihlavské ulice si vyžádá podle konkrétních prováděných prací částečné nebo úplné omezení provozu, veškerá nákladní doprava bude v průběhu rekonstrukce odkloněna na objízdné trasy. Po dobu výstavby by měl být umožněn přístup vlastníkům nemovitostí i provizorní vjezd do přilehlých průmyslových areálů, stejně tak průjezd složek Integrovaného záchranného systému.


irop


  • Lenka Procházková a Radka Weidemannová, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.12.2021 / 7.12.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Miroslav Houška - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies