Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Roman Fabeš - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Letní turistická sezona na Vysočině byla lepší než ta loňská

Vysočina má za sebou lepší letní turistickou sezonu, než byla ta loňská. Od května do září se v hromadných ubytovacích zařízeních ubytovalo o pětačtyřicet tisíc hostů víc. Celkově od začátku roku 2021 však návštěvnost poklesla o 5 procent ve srovnání s rokem předchozím.
 

 
 

V hotelech, penzionech, chatách či kempech Vysočiny se během devíti měsíců roku 2021 ubytovalo celkem 355 205 hostů. Je to pětiprocentní meziroční pokles a rozdíl bezmála 19 000 hostů oproti loňsku, říkají data Českého statistického úřadu. I tak je to slušný výsledek, neboť po Středočeském kraji jde o druhý nejnižší úbytek ze všech regionů České republiky. Nejvíce hostů ubylo v Praze (o 31,4 %), více než pětinový pokles počtu návštěvníků zaznamenaly Liberecký a Královéhradecký kraj.

Slabý z pohledu cestovního ruchu byl začátek roku 2021, a to nejen na Vysočině. Restriktivní opatření v souvislosti s pandemií covid-19 dokonce načas uzavřela i hranice mezi jednotlivými okresy v krajích. Počet hostů v prvním čtvrtletí roku 2021 tak byl o šedesát sedm a půl tisíce nižší než v roce 2020. Pak se situace začala zlepšovat a v letní sezoně od května do září Vysočinu navštívilo 341 707 hostů, což je meziročně o 45 084 víc.

Z celkového počtu hostů na Vysočině od začátku roku 2021 jich bylo 330 526 domácích a 24 679 ze zahraničí. Na Vysočině stejně jako v ostatních krajích ČR s výjimkou Prahy a Karlovarského kraje hosté z České republiky dlouhodobě převládají. Ze zahraničních hostů na Vysočině převládali návštěvníci ze Slovenska, po nich Němci, Poláci a početněji zastoupeni byli i tradiční hosté z Nizozemska.

Průměrný počet přenocování na jednoho hosta činil 2,86 a průměrná doba pobytu byla 3,86 dní.


ilustrační foto

  • Vysočina Tourism

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2021 / 12.11.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies