Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dobré nápady ze školních lavic mají zelenou

Dobré nápady ze školních lavic mají zelenou
Kraj Vysočina vyhlásil novou soutěž Ideathon 2021. Soutěž má za cíl podpořit inovativní studentské nápady ve výzvách z oblasti Digitalizace a modernizace ve středoškolském vzdělávání; Ekologie, šetrný životní styl a udržitelný rozvoj a IoT technologie v pracovním a studijním prostředí. Přihlášky je nutné zaslat do konce října, samotná soutěž se uskuteční od 12. do 14. listopadu na Gymnáziu v Bystřici nad Pernštejnem.
 

 
 

Do soutěže Ideathon 2021 se mohou hlásit 2–4členné  týmy složené ze středoškoláků i studentů vyšších odborných a vysokých škol, přičemž minimálně dva členové musí navštěvovat některou ze středních škol se sídlem v Kraji Vysočina. Soutěžní tým se podle nastavených pravidel může přihlásit pouze do jedné výzvy, kterou uvede v zaslané přihlášce. „Chceme tímto způsobem oslovit žáky a studenty, kteří mají zajímavé a inovativní nápady a chtějí je představit světu. Další přidanou hodnotou plánovaného Ideathonu je snaha vzájemně propojit tuto skupinu nadšených mladých lidí, kteří se chtějí dále rozvíjet a přispívat ke zlepšení vzdělávání napříč naším krajem,“ uvádí k soutěži krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala.


V pátek 12. listopadu večer Ideathon 2021 odstartuje na Gymnáziu v Bystřici nad Pernštejnem a na dalších 37 hodin je naplánováno plnění výzvy, poté v neděli budou jednotlivé týmy prezentovat své nápady před hodnotící komisí. Nejlepší nápady pak budou dále rozvíjeny a pilotně ověřovány v praxi.

 

Soutěžní tým se do soutěže přihlásí nejpozději do 31. 10. 2021 vyplněním formuláře na adrese https://1url.cz/TKkbd.


Více informací na www.kr-vysocina.cz/ideathon


ideathon


  • tisk@kr-vysocina.cz 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.10.2021 / 12.10.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze