Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina je spoluvyhlašovatelem nové Ceny inovace v sociálních službách

Asociace poskytovatelů sociálních služeb tento týden v rámci svého pravidelného kongresu v Táboře konaného u příležitosti celostátního Týdne sociálních služeb vyhlásila historicky první ročník odborné soutěže Ceny inovace v sociálních službách. „Cílem je ocenit nové nápady a přístupy v oblasti sociální práce a sociálních služeb, které by mohly být následně využity třeba jako příklady dobré praxe. Bez inovací a rozvoje se stejně jako v dalších oblastech neposuneme dál, pokud si máme i nadále udržet poměrně vysoký standard služeb i péče. Je třeba mít také stále na paměti, že úroveň a kvalita veřejných služeb se velmi často odvíjí od toho, jak se daří privátnímu sektoru, firmám a podnikatelům, kteří generují značnou část veřejných financí a jejichž úspěšnost a udržitelnost na trhu je taktéž často na inovacích závislá,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina a předseda sociální komise Asociace krajů ČR Vítězslav Schrek.
 

 
 

Do soutěže se budou moci přihlásit ve dvou kategoriích nejen kraje, ale i organizace nebo zařízení, která poskytují sociální služby už nejméně dva roky respektive realizovaly inovaci, která trvá minimálně jeden rok.

Soutěžní kategorie:

  • Inovativní krajský úřad České republiky
  • Inovativní poskytovatel sociálních služeb v České republice

Přihlášky bude Asociace přijímat až do konce ledna příštího roku. Koncem dubna budou projekty vyhodnoceny odbornou porotou a v červnu příštího roku budou představeni finalisté a vyhlášeni vítězové. Slavnostní vyhlášení by mělo proběhnout na Vysočině v rámci připravované konference věnované inovacím v sociálních službách. Podle informací organizátorů budou ceny inovace v sociálních službách vyhlašovány jednou za dva roky.

 

Podrobnosti k soutěži jsou k dispozici na https://www.apsscr.cz/cz/projekty/inovace-v-socialnich-sluzbach

 

Foto: Vítězslav Schrek na národní konferenci Sociální služby

Vítězslav SchrekKonference

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.10.2021 / 11.10.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze