Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Mobilní verze webu

Zodpovědná domácnost - interaktivní výstava v prostorách sídla Kraje Vysočina

Na environmentálně šetrném spotřebních chování a vybavení kuchyně, koupelny a obývacího pokoje jsou v rámci výstavy uvedeny příklady předcházení vzniku odpadů, opětovného použití, využívání výrobků s obsahem recyklátu a úspor energií a finančních prostředků v domácnosti.
 

 
 

„Už v obchodě každý můžeme svým výběrem snižovat množství odpadu, například výběrem bezobalových potravin, používáním látkové nákupní tašky nebo nakupovat podle připraveného seznamu a předcházet tak plýtvání potravinami,“ vyjmenoval některá doporučení šetrného nakupování náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Lukáš Vlček při vernisáži výstavy. V domácnosti lze ušetřit energie i finance vedle používání energeticky úsporných spotřebičů i prostřednictvím perlátoru instalovaným ve sprše, využíváním dešťové vody při splachování WC, praní nebo zalévání zahrady. Před nákupem nového výrobku přemýšlejte, jestli stávající nelze ještě opravit nebo jestli si jej nemůžete vypůjčit. Vedle praktických tipů jsou součástí výstavy i tipy na kreativní využití odpadů v podobě designového nábytku nebo svítidel. 

 

Výstava, která je koncipována jako putovní (plakáty, výstavní panely), byla realizována Krajem Vysočina ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., společnostmi ELEKTROWIN a ASEKOL, provozovateli kolektivního systému zpětného odběru elektrospotřebičů a provozovatelem zpětného odběru baterií společností ECOBAT.

 

výstava

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.10.2021 / 11.10.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies