Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Proběhlo Slavnostní zahájení Dnů otevřených ateliérů 2021 na Vysočině

Proběhlo Slavnostní zahájení Dnů otevřených ateliérů 2021 na Vysočině
Dny otevřených ateliérů patří k již osvědčeným kulturním akcím, vyhledávaným a oblíbeným širokou veřejností. Letošní 11. ročník Dnů otevřených ateliérů na Vysočině se uskuteční první říjnový víkend, ve dnech 2. a 3. října. Jeho Slavnostní zahájení, určené především pro samotné umělce, výtvarníky a řemeslníky, kteří se ke Dnům otevřených ateliérů hlásí, probíhá vždy o něco dříve. V letošním roce připadlo na úterý 7. září a konalo se v prostorách Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. I přes přetrvávající protiepidemická opatření se ho zúčastnilo na třicet ateliéristů.
 

 
 

Slavnostní zahájení je vždy příležitostí ke společnému setkání, k poděkování všem zapojeným ateliéristům ze strany pořadatelů a probíhá za účasti zástupců Kraje Vysočina a krajských kulturních institucí.

Záštitu nad Dny otevřených ateliérů 2021 v Kraji Vysočina převzal Mgr. Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Nedílnou součástí akce bylo představení Katalogu DOA 2021, který obsahuje seznam téměř 120 přihlášených účastníků, mapu a termíny zpřístupnění jednotlivých ateliérů.


Tématem 11. ročníku DOA 2021 v Kraji Vysočina je „křehké umění“, „křehkost“ v sobě zahrnuje i křehkost základních hodnot našeho života, zdraví a rodiny. Katalog DOA 2021 je mimo jiné k dispozici ke stažení na webových stránkách www.vysocina-kultura.cz.


Organizátorem Dnů otevřených ateliérů na Vysočině je Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod za podpory a mimořádného příspěvku zřizovatele Kraje Vysočina.


Bližší informace poskytne Ondřej Neubauer, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, koordinátor Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina, tel.: 569 429 151, 737 451 928, e-mail: doa@muzeumhb.cz.


Dny otevřených ateliérů nejsou jen záležitostí Kraje Vysočina, probíhají i v partnerských regionech, v kraji Jihočeském, Jihomoravském a ve spolkové zemi Dolní Rakousko, kde jsou pořádány již od roku 2003. Termínově na sebe navazují a možnost nahlédnout do tvůrčího zázemí umělců, výtvarníků, řemeslníků, ale v Kraji Vysočina třeba i uměleckých škol, se tak pro všechny příznivce Dnů otevřených ateliérů rozšiřuje na čtyři po sobě jdoucí víkendy.

   • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vyscina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2021 / 10.9.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze