Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Karel Janoušek - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Koaliční krajská rada navrhne zastupitelstvu ke schválení půlmiliardovou dotaci na Horáckou multifunkční arénu v Jihlavě

Rada Kraje Vysočina dnes po dlouhé diskuzi a zvážení všech dosud známých okolností rozhodla doporučit krajskému zastupitelstvu schválit poskytnutí finančního příspěvku statutárnímu městu Jihlava ve výši 500 miliónů korun na spolufinancování výstavby Horácké multifunkční arény v Jihlavě. Vyplacení dotace je navrženo ve třech po sobě jdoucích rocích, první v roce 2022. Jihlava začne, podle sdílených informací, v příštím roce stavět multifunkční arénu nadregionálního významu, jejíž kapacity budou k dispozici nejen sportovcům, ale i pro kulturní a společenské akce.
 

 
 

Vedení Kraje Vysočina navrhuje zastupitelstvu ke schválení finální půlmiliardovou dotaci, která zohledňuje současné krajské rozpočtové možnosti. „Potvrzuji, že jsme připraveni krajskému městu pomoci se základním financováním plnohodnotné funkční a životaschopné haly, kterou vnímáme jako zcela výjimečný projekt nadregionálního význam z hlediska dopadů, skýtajících možností a samozřejmě i polohou v samotném středu Vysočiny i celé ČR. Stále však máme na zřeteli, že hospodaříme s veřejnými penězi. Výše podpory byla našimi ekonomy pečlivě propočítána. Rozhodovali jsme tak, aby tato podpora v čase neměla vliv na obvyklé financování ostatních rozvojových projektů podporovaných krajem například formou dotací Fondu Vysočiny. I v budoucnu garantuje Kraj Vysočina fungování dosavadního modelu financování  projektů v rámci území,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, který bude návrh předkládat už v červnu k finálnímu projednání krajskému zastupitelstvu.

 

K navýšení původně plánovaného krajského příspěvku z 450 milionů korun na předložených 500 miliónů korun má Jihlavě pomoci realizovat komfortnější variantu stavby. Ta předpokládá možnost plnohodnotného veřejného i komerčního využití budoucí arény.

 

Nová Horácká multifunkční aréna, jejímž investorem je město Jihlava, má do budoucna kromě ledního hokeje s parametry extraligy nabídnout zázemí pro další sportovní odvětví – krasobruslení, revue, tenis, futsal, volejbal, badminton, florbal, házená, box, bojové sporty, gymnastika, aerobik… Z kulturně společenských a komerčních akcí bude možné arénu využít pro koncerty, divadlo, taneční soutěže, výstavby, kongresy, módní přehlídky, kino a další.  Tento živý objekt by měl fungovat po celý den, sedm dní v týdnu. Součástí areálu bude střešní běžecká dráha, interiérová tělocvična a posilovna určené nejen pro sportovce, ale i širokou veřejnost, školy i skupiny amatérských sportovců. V rámci objektu se počítá s nabídkou ubytování, s restauračními a stravovacími provozy, zázemím pro sportovce i účinkující a s dalšími komerčními prostory. Hodnota investice je nyní 1,45 miliardy korun. Hlavním investorem je statutární město Jihlava, dalšími finančními partnery projektu mají být Kraj Vysočina a Národní sportovní agentura případně další. 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2021 / 25.5.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Karel Janoušek - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies