Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost (online 2021) a dvojí úspěch pro Vítězslava Havlíčka

Krajské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost (online 2021) a dvojí úspěch pro Vítězslava Havlíčka
V posledním dubnovém týdnu pořádalo Gymnázium Třebíč ve spolupráci s DDM Třebíč krajské kolo soutěže středoškolských odborných prací. Letošní 43. ročník SOČ proběhl kvůli situaci s COVID-19 distančně s využitím digitálních technologií a zúčastnilo se ho celkem 52 soutěžních prací. Do celostátního kola nakonec postupuje 16 soutěžních prací a devět dalších je navrženo do licitace, kdy o jejich případném postupu rozhodne Ústřední komise SOČ.
 

 
 

Soutěžící prezentovali a obhajovali svou práci před porotci online v 18 soutěžních oborech. „Všechny práce byly zpracovány na velmi vysoké úrovni. Byl vidět vzrůstající trend kvality, a to i přes složitou epidemiologickou situaci. Porotci neměli lehký úkol, o vítězství a postupu často rozhodovaly detaily v textu nebo v odpovědi na dotazy porotců,“ přiblížila za organizátory krajského kola Monika Peroutková z třebíčského gymnázia.


Hned dvojitý úspěch zaznamenal v posledních dnech Vítězslav Havlíček, žák Gymnázia Velké Meziříčí. Ten nejenže postoupil v letošní soutěži SOČ do celostátního kola se svou prací Predikce rizika infekce SARS-CoV-2 u savců, ale navíc nyní obdržel cenu Učené společnosti České republiky za mimořádné vědecké aktivity. Vítězslav Havlíček byl spolu s dalšími 15 žáky z celé České republiky nominován za svoji práci v oboru Biologie „Predikce proteinové struktury receptoru mGluR2 pro vstup viru vztekliny u letounů“, se kterou se účastnil loňské přehlídky SOČ. Cenu Učené společnosti ČR za své projekty v rámci 42. ročníku SOČ nakonec získalo sedm mladých talentovaných žáků.

Výsledková listina krajské soutěže SOČ 2021:

soč

soč

soč

 

 


Pozn:

Soutěže SOČ se mohou zúčastnit žáci a žákyně denního studia všech typů středních škol, případně nadaní žáci základních škol a studenti prvního ročníku vyšších odborných škol, kteří v době konání soutěže nepřekročí 21 let věku. Soutěž probíhá zpravidla ve třech kolech a uskutečňuje se formou soutěžních přehlídek nejlepších individuálních nebo kolektivních prací, které autoři osobně obhajují před porotou. Nejúspěšnější řešitelé mohou být vybráni k účasti na obdobných mezinárodních soutěžích.

Zdroj: www.soc.cz

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.5.2021 / 4.5.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze