Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Hyliš - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zasedání Krizového štábu Kraje Vysočina: Roste denní počet pozitivně testovaných

 

 
 

- Za posledních sedm dní krajští epidemiologové evidují dalších více než 4 000 pozitivně testovaných osob, celkem se od začátku pandemie v regionu nakazilo 12,5 tisíce osob. Včera (28. 10. 2020) přibylo nově 712 případů za celý kraj – jde o historicky nejvyšší číslo, které bylo testováním za jeden den potvrzeno.

 

- Náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný informoval o aktuální situaci v pěti krajských nemocnicích na Vysočině: V současné době je hospitalizováno 407 osob, 49 osob vyžaduje intenzivní péči JIP, tato speciální lůžka vykazují obsazenost 94 %, přes svou kapacitu jsou nyní JIP oddělení menších nemocnic Nemocnice Pelhřimov a Nové Město na Moravě, ale i Nemocnice Třebíč. 27 osob je napojeno na umělou plicní ventilaci, lůžka s touto podporou jsou obsazena z 88 %. Nemocnice Kraje Vysočina k dnešnímu dni vykazují 389 COVID pozitivních zaměstnanců (číslo bohužel každý den roste) a dalších 77 zaměstnanců je v nařízené karanténě. Obrovské osobní poděkování hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka směřuje zdravotnímu a dalšímu personálu nejen nemocnic, ale i sociálních zařízení, ač personálně na hraně, zvládají ještě stále profesionální péči o pacienty s covid. Uznání profesionálně nastavené logistiky fungování nemocnic patří ředitelům a vedení nemocnic.

 

- Do 3. 11. 2020 vypomáhá Armáda ČR v soukromém zařízení sociálních služeb Senior Home Telč na Štěpnické ulici. Vypomáhá celkem pět vojáků. 

 

- Aktuálně hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek podepsal více než dvě stovky pracovních příkazů pro osoby, které nyní vypomáhají nejen v nemocnicích, ale i v domovech pro seniory.


- Dva milióny korun na nezbytný nákup ochranných obleků pro krajské nemocnice a domovy seniorů uvolnila Rada Kraje Vysočina už začátkem tohoto týdne, další peníze musí uvolnit Kraj Vysočina už příští týden na operativní nákup další nedostatkové komodity – rukavic.  V rámci jednání dnešního Krizového štábu Kraje Vysočina byla také zmíněna akutní potřeba navýšení financí na kapitole Krizové řízení.  Současná absence fungování zastupitelstva kraje limituje vedení kraje v možnosti disponování s penězi v rezervě. Tyto peníze kraj nutně potřebuje pro nákup pomůcek a doplnění zásob. Není vyloučeno, že návrh rozpočtového opatření týkající se uvolnění menšího řádu desítek miliónů korun na nákup nutného ochranného materiálu bude zařazeno k projednání na ustavujícím zastupitelstvu kraje. 


- Nemocnice Jihlava zvyšuje postupně kapacitu vlastní laboratoře, blíží se k hraniční hodnotě 500 vzorků denně. Do systému krajem využívaných laboratoří se vrátil jihlavský Státní veterinární ústav.  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.10.2020 / 29.10.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Hyliš - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze