Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zlatý list 2020 vyhráli gymnazisté z Pelhřimova a Otokárci z Jihlavy

Zlatý list
V netradičním podzimním termínu a především z důvodu předchozích epidemiologických omezení se konalo letošní krajské kolo soutěže Zlatého listu. Součástí této oblíbené soutěže jsou stanoviště s prezentací lesní pedagogiky. Atraktivním místem pro akci Zlatý list se letos stal areál jihlavské zoologické zahrady, a tak se soutěžilo pod bedlivým dohledem žiraf. Do ZOO se sjelo celkem 94 účastníků z jedenácti subjektů. Ti vytvořili 16 šestičlenných družstev, kdy z každého družstva byly vytvořeny dvě hlídky po třech dětech. Mladší kategorie je tvořena dětmi ze 3. až 6. tříd, starší pak ze 7. až 9. tříd.
 

 
 

Výsledky soutěže Zlatý list 2020

  • Mladší kategorie:

1. místo: družstvo Sciurus z Gymnázia Pelhřimov, pod vedením Ivety Doskočilové

2. místo: přírodovědný kroužek ZŠ Kněžice pod vedením Jany Zeťkové

3. místo: družstvo Orlové pod vedením Moniky Kamenské

  • Starší kategorie

1. místo: družstvo Otokárci ze ZŠ Otokara Březiny Jihlava pod vedením Jany Waldhauserové

2. místo: družstvo Lodičky ze soukromého gymnázia Ad Fontes Jihlava pod vedením Martiny Markové

3. místo družstvo Kačenky ze soukromého gymnázia Ad Fontes Jihlava pod vedením Martiny Markové


Soutěže Zlatý list se pravidelně účastní děti, jejichž tým celoročně spolupracuje a dělá něco navíc pro přírodu. Hodnocení tohoto snažení je jedním z důležitých ukazatelů soutěže. Kromě toho museli mladší i starší přírodovědci projít svou stezku s devíti stanovišti a plnit úkoly, kvízy nebo tzv. poznávačku dřevin. Kromě přírodovědných témat (např.  ornitologie, entomologie, dendrologie, exotická zvířata, botanika, myslivost a péče o lesní zvěř…) zde narazily děti i na problémy současnosti, jako je třeba spotřebitelství.

Stanoviště připravili nejen pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, ale  Magistrátu města Jihlavy, odboru životního prostředí, pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny a Správy CHKO Žďárské Vrchy, pracovníci ZOO a také zástupci z ekocentra Chaloupky, o.p.s.. Kraj Vysočina akci podpořil finančně a materiálně. 


Zájem dětí zúčastnit se Zlatého listu byl tak velký, že v některých školách musely děti o účast losovat. Děti oceňují jednak to, že jde o soutěž skupin, místo jednotlivců, a pak také, že v soutěži mohou využít své praktické znalosti z přírody a ze života, něco nového se dozví od lesních pedagogů a užívají si samostatného pohybu, což mohou kvůli vhodně zvolenému prostředí bezpečné a zábavné jihlavské ZOO. 


 Zlatý listZlatý listZlatý list


  • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.10.2020 / 8.10.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze