Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Od 11. května se do jízdních řádů na Vysočině vrací školní autobusy

Logo VDV
S ohledem na rozhodnutí ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které od 11. května dovolilo dobrovolný návrat studentů závěrečných ročníků středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol a také žáků 9. tříd základních škol, obnovuje i Kraj Vysočina od 11. května 2020 redukované školní spoje.
 

 
 

Kraj jako hlavní objednavatel regionální autobusové dopravy okamžitě reaguje tímto pokynem na přepravní potřeby části studující populace. K téměř úplnému návratu k obvyklé dopravní obslužnosti v oblasti linkové autobusové dopravy dojde 25. května 2020, na kdy ministerstvo školství naplánovalo otevření škol pro žáky prvního stupně. V drážní dopravě s plnou obnovou počítáme od 29. května 2020. Daný termín je rozdílný oproti linkové autobusové dopravě z důvodu drážních výluk a nutnosti koordinace s Českými drahami. Každopádně nedojde k ovlivnění dopravy pro žáky a studenty,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Níže je přiložen seznam s konkrétními obnovenými spoji k 11. 5. 2020. Konkrétní autobusový spoj si ještě před cestou zkontrolujte na www.idos.cz. Děkujeme.  

 

  • Pavel Bartoš, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.5.2020 / 7.5.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze