Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Software Samospráva Kraje Vysočina je nejlepší elektronickou aplikací letošního roku

Software Samospráva Kraje Vysočina je nejlepší elektronickou aplikací letošního roku
Na začátku týdne se v Obecním domě v Praze udělovaly ceny za nejzajímavější projekty v oblasti elektronizace veřejné správy v Česku pro rok 2019. Kraj Vysočina získal v kategorii krajů první místo za aplikaci Samospráva, z Vysočiny uspěl dále Pelhřimov, který v kategorii měst obsadil druhou příčku za Portál občana města Pelhřimov. Speciální ocenění obdržela služba Žádost o vyjádření k existenci sítí přes Portál občana, na jejímž vývoji se podílel také Kraj Vysočina. „Je to pro nás velice významné ocenění, protože do vývoje aplikace Samospráva jsme se pustili čistě v naší režii, bez pomoci externích subjektů. Je tedy produktem, pod kterým jsou podepsaní pouze úředníci krajského úřadu. Myslím, že i to bylo jedním z důvodů, proč jsme zvítězili v silné konkurenci ostatních krajů,“ přiblížila ředitelka sekce ekonomiky a podpory krajského úřadu Eva Janoušková.
 

 
 

Pomocí aplikace Samospráva Kraje Vysočina je podařilo plně elektronizovat agendu spojenou s administrací materiálů, které jsou podkladem pro jednání Rady Kraje Vysočina. „Jde o komplexní systém umožňující nejen tvorbu materiálu včetně libovolného množství příloh, ale také jeho připomínkování, projednání včetně definice usnesení a také zveřejnění pro široký okruh zájemců. Veřejnost pak může do aplikace vstoupit jednoduše přes webové stránky kraje,“ vysvětluje vedoucí odboru informatiky Petr Pavlinec a doplnil: „Navíc se zavedením nového systému Samospráva podařilo výrazně omezit administrativu, která byla při vytváření podkladových materiálu s informacemi nutnými pro rozhodování samosprávy velmi rozsáhlá a komplikovaná.“ Velkým bonusem této aplikace je automatická tvorba úkolů, vzniklých na základě usnesení, a to jak pro krajské úředníky, tak pro příspěvkové organizace,  zároveň automatické zveřejnění schválených rozpočtových opatření na webu a propojení s ostatními informačními systémy kraje. 


Egovernment The Best 2019 je soutěžní sbírka nejzajímavější projektů elektronizace veřejné správy v České republice, přičemž velký důraz se klade na využitelnost a přenositelnost těchto aplikací nebo systémů do činnosti jiných subjektů veřejné správy. Ocenění jsou každoročně udělována v kategorii obcí, měst, krajů a na centrální úrovni. Vedle toho je udělováno i několik speciálních ocenění mimo jiná za počin roku – letos se jím stal zákon o právu na digitální služby. Kraj Vysočina uspěl v soutěži už v minulých letech například s aplikací eDOTACE, MUZEUM4U nebo eAMBULANCE.


the best

the best

the best

the best

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.11.2019 / 28.11.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze