Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Dobrovolnictví se věnuje stále více lidí. Kraj Vysočina a Dolní Rakousko sdílely příklady dobré praxe

Dobrovolnictví se věnuje stále více lidí. Kraj Vysočina a Dolní Rakousko sdílely příklady dobré praxe
Uplynulý víkend byl velkým svátkem pro všechny dobrovolnické spolky Dolního Rakouska. V rámci dne otevřených dveří Úřadu dolnorakouské zemské vlády v St. Pöltnu se zde 10. listopadu konal už třetí Veletrh dobrovolníků – Freiwilligen Messe. Více než 50 dobrovolnických spolků představilo veřejnosti svou činnost. Veletrh nebyl určen pouze pro občany, kteří by se chtěli angažovat, ale také pro ty, kdo již dobrovolníky jsou a chtějí se setkat se svými kolegy. Mezi vystavovateli byl například rakouský Červený kříž, organizace z oblasti kultury, zdravotnictví, cestovního ruchu, spolky pro obnovu měst a obcí, spolky pro pomoc v sociálních službách nebo záchranná horská služba.
 

 
 

„Našim zájmem je i nadále rozšiřovat řady dobrovolníků v Dolním Rakousku. Případní zájemci o činnost ve spolku vyplní krátký dotazník, kde nastíní své zájmy, zkušenosti, priority. My můžeme doporučit konkrétní spolek, aktivitu ušitou přímo na míru. Potencionální dobrovolník pak vyplní přihlášku a zaregistruje se přímo u daného stánku, kde mu bude poskytnuto veškeré poradenství,“ řekl k veletrhu hlavní koordinátor dobrovolníků Dolního Rakouska Konrád Tiefenbacher, který minulý měsíc navštívil Kraj Vysočina, aby na konferenci, Vysočina žije dobrovolnictvím, prezentoval spolkovou činnost Dolního Rakouska.

 

Součástí návštěvy v St. Pöltenu bylo také osobní setkání náměstka hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavla Fraňka s radní pro vzdělávání, rodinu a sociální záležitosti Christiane Teschl-Hofmeister.  Byla zmíněna dlouhodobá spolupráce ve vzdělávání a v sociální oblasti. Hovořilo se také o palčivých tématech týkajících se například nedostatku personálu v sociálních službách. „Zde se otvírá pole působnosti pro práci dobrovolníků, kteří mohou doplnit náročnou práci zdravotnického personálu. Kraj Vysočina finančně podporuje činnost dobrovolnických center a aktivně se podílí i na propagaci a získávání nových dobrovolníků.“ řekl náměstek Franěk.

„Příkladem jdou i samotní úředníci krajského úřadu, kteří navštěvují klienty v krajských sociálních zařízeních,“ přidala zkušenosti Irena Hambálková z krajského odboru sociálních věcí a její kolegyně Hana Dočekalová, z oddělení vnějších vztahů k tomu dodala: „Jako přínosnou akci pro mládež vnímám spolupráci při pořádání česko-rakouského prázdninového pobytu Mladá univerzita Waldviertel-Vysočina. Vznikají zde přátelství a cizí jazyk se procvičuje nejen při vzdělávacích aktivitách, ale i při hrách a vzájemné každodenní komunikaci.“

 

V rámci veletrhu byl navázán kontakt se spolkovou organizací SOOGUT, která se zaměřuje na potravinovou pomoc sociálně znevýhodněných osob.


Jednou z klíčových aktivit projektu Podpora a rozvoj sociální práce v Kraji Vysočina, reg.č. CZ.03.2.63/0.0./0.0/15_007/0007828, financováno z OPZ a ze státního rozpočtu, je podpora dobrovolnické služby.

logo opz

dobrovolnictví

dobrovolnictví

dobrovolnictví

dobrovolnictví 

dobrovolnictví

  • Irena Hambálková, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2019 / 12.11.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze