Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

O další peníze na hospodaření v lesích požádala téměř tisícovka lidí

O další peníze na hospodaření v lesích požádala téměř tisícovka lidí
V průběhu měsíce září mohli lidé žádat o další peníze v rámci dotačního titulu Fondu Vysočiny Hospodaření v lesích 2019 II. Tentokrát se na krajském úřadě sešlo 947 žádostí za 66,5 milionu korun. „V dotační výzvě je připraveno k rozdělení 50 milionů korun, už nyní ale vyjádřila krajská rada vůli podpořit všechny podané projekty, které budou z pohledu programu k podpoře způsobilé,“ informoval krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský. Stejný dotační titul ke zmírnění následků kůrovcové kalamity a podpoře obnovy lesních porostů v regionu vypsal Kraj Vysočina už na jaře letošního roku, tehdy mezi 474 žadatelů rozdělil 26 milionů korun.
 

 
 

První žádosti o dotace na hospodaření v lesích bude krajské zastupitelstvo schvalovat na nejbližším zasedání 5. listopadu 2019, další žádosti dostanou zastupitelé na stůl v prosinci a zbytek na začátku nového roku. Žadatelé však už nyní mohou uplatňovat náklady, to znamená například nakupovat pletivo na oplocenky, pořizovat poloodrostky a odrostky nebo platit za služby v případě, že si na práci najmou dodavatelskou firmu. Vyúčtování dotace je nutné dodat nejpozději do 31. 7. 2020. Jak upozorňuje Jitka Merunková z odboru životního prostředí a zemědělství, v případě, že se v došlé žádostí objeví chyby, budou žadatelé postupně vyzýváni k jejich odstranění.


Průběžné informace ke zpracování jednotlivých projektů poskytuje odbor životního prostředí a zemědělství, oddělení zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina:

Lenka Vondrová, tel. 564 602 209, e-mail: vondrova.l@kr-vysocina.cz  

Milan Hejda, tel. 564 602 366, e-mail: hejda.m@krvysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.10.2019 / 8.10.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze