Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Počin roku

Mobilní verze webu

Klienti komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou se aktivně zapojili do Národní potravinové sbírky

Klienti komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou se aktivně zapojili do Národní potravinové sbírky
Druhý listopadový týden se uskutečnil už šestý ročník Národní potravinové sbírky, do kterého se aktivně zapojilo také 10 klientů z komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou, které je součástí Domova Háj. Klienti, které oslovila ke spolupráci koordinátorka dobrovolníků Dobrovolnického centra Fokusu Vysočina, se zapojili do třídění potravin v Penny Marketu ve Světlé nad Sázavou. Potraviny následně putovaly do potravinových bank, odkud se rozdělily lidem, kteří je potřebují.
 

 
 

Domov Háj má uzavřenu smlouvu s Dobrovolnickým centrem Fokusu Vysočina, a snaží se i o „nové“ pojetí dobrovolnictví, v rámci kterého se dobrovolníci nehledají pro klienty, ale naopak z klientů se stávají dobrovolníci. Mezi klienty byl o zapojení se do Národní potravinové sbírky velký zájem, a zúčastnili se jí dvě třetiny obyvatel komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou.


„Klienti, kteří se v rámci jednorázového dobrovolnictví do akce zapojili, měli možnost navázat kontakt a komunikovat s místními obyvateli, a jejich účast přispěla i k odstraňování předsudků veřejnosti vůči klientům,“ uvedla sociální pracovnice z Domova Háj Andrea Šeredová.


Akce pomohla i v naplnění cíle „Zvýšit zájem klientů o to, co jedí, a podílet se na navrhování jídel dle zásad zdravého stravování při tvorbě jídelníčku na následující týden“, na který se již několik měsíců v komunitním bydlení ve Světlé nad Sázavou zaměřují.


sbírka

  • zpráva převzata od Domova Háj, p. o.
  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.11.2018 / 19.11.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Počin roku

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze