Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Celostátní konference Enersol 2018 v režii družstva z Kraje Vysočina

Celostátní konference Enersol 2018 v režii družstva z Kraje Vysočina
Letošní celostátní kolo soutěže Enersol 2018, které hostila 22. a 23. 3. Plzeň, ovládli znovu reprezentanti našeho kraje. V soutěži s řadou výborných a velmi dobře odprezentovaných prací z oblasti úspor energie, obnovitelných zdrojů energie, nakládání s odpady, úspor vody a elektromobility za sebou nechali družstva z dalších deseti účastnících se krajů.
 

 
 

„Získali jsme v soutěži družstev první místo a jsme výsledkově s šesti prvními místy v dosavadních 15 ročnících nejlepším krajem. Navíc vezeme 2. místo v kategorii Enersol a praxe - Michal Novák z VOŠ a SPŠ Žďár n. S. s prací Energetická řešení s elektromobily, 1. místo v Enersol a popularizace - Michaela Nováková z OA, SZŠ a SŠOS Jihlava za práci Voda je život a 1. místo v Enersol a inovace - Martin Chmelař ze SPŠ Třebíč se zajímavou prací Ooho aneb slupka pro vodu,“ říká Josef Váca, vedoucí krajské delegace a ředitel RVC pro projekt Enersol v našem kraji.  Dalšími členy úspěšného družstva byli David a Filip Řádové, Petr Poštulka a David Čech ze SŠPTA Jihlava a Jan Kamenský z VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem.


Michal Novák, ač ve své kategorii druhý, získal nejvíce bodů pro družstvo, a proto se stal členem reprezentačního družstva ČR, které se představí na nesoutěžní mezinárodní přehlídce Enersol 2018, jež se bude konat ve dnech 20. a 21. 4. v rakouském Hollabrunnu za účasti žáků z Německa, Rakouska, Slovinska, Polska a Slovenské republiky.


„Tam kromě Michala pojede i Jan Vondráček ze SŠS Třebíč, kterého jsme „půjčili“ Karlovarskému kraji a on byl z jejich žáků nejlepší, když získal 4. místo v kategorii Enersol a praxe,“ doplňuje Váca.


Dodejme, že druhé místo si z Plzně odvezli zástupci Karlovarského kraje a třetí skončili reprezentanti Středočeského kraje.


FOTO: SŠPTA Jihlava, p. o.

enersol

  • Zpráva převzata od Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava, p. o.
    Josef Váca, statutární zástupce ředitele a ředitel RVC pro projekt Enersol v Kraji Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.3.2018 / 26.3.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze