Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Turistická informační centra mohou opět získat peníze na svoji činnost. Za deset let čerpaly z rozpočtu kraje více než 10 milionů

Turistická informační centra mohou opět získat peníze na svoji činnost. Za deset let čerpaly z rozpočtu kraje více než 10 milionů
Kraj Vysočina také v letošním roce schválil podporu turistických informačních center na svém území. Dotaci až 70 000 korun mohou podle aktualizovaných Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu turistických informačních center v Kraji Vysočina získat informační centra, která splní mimo jiných i podmínku provozu minimálně pět dní v týdnu a nově u celoročně otevřených podmínku provozu minimálně 30 hodin týdně oproti dřívějším 40 hodinám. „Při aktualizaci došlo také k rozšíření uznatelných nákladů například o zařízení pro evidenci návštěvníků, možnost pořízení vybavení pro návštěvníky k zapůjčení nebo náklady spojené s rozvojem elektromobility,“ informovala náměstkyně hejtmana Jana Fischerová.
 

 
 

V současné době působí na Vysočině 48 turistických informačních center. Ty mohou podávat žádosti o dotaci v termínu od 1. února do 15. února 2018. Vedle základních kritérií, která musí centra pro získání dotace splňovat, stanoví zásady zastupitelstva další doplňková kritéria, jako například umístění směrovek navádějících k turistickému centru, získané certifikáty, internet pro veřejnost, stojan na kola a další. „Podle míry jejich naplněnosti mohou turistická informační centra získat od letošního roku krajskou podporu až do maximální výše 70 000 korun, v předchozích letech to bylo jen 50 000 korun,“ upřesnila náměstkyně Fischerová.

 

Informační schůzka pro zástupce jednotlivých vysočinských turistických informačních center, na které budou představeny nové zásady zastupitelstva a zároveň plán činnosti krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism, se uskuteční ve středu 31. ledna 2018 od 9.00 hodin v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě v zasedací místnosti B 3.16.

 


  • Zuzana Vondráková, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.1.2018 / 12.1.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze