Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Stříbro z turnaje v Bělorusku pro mladé hokejisty z Vysočiny

Hokejisti v Bělorusku
Začátkem ledna odcestovali pelhřimovští Lední Medvědi do běloruského Soligorsku, kde reprezentovali Kraj Vysočina na tamním hokejovém turnaji. Kraj Vysočina s Minskou oblastí Běloruska spolupracuje od roku 2014. Loni v létě za finanční podpory kraje navštívili mladí hokejisté z Běloruska letní hokejový kemp v Pelhřimově a na oplátku pozvali vysočinské hokejisty na jejich turnaj pro hráče ročníku narození 2006. Tým mladých sportovců z Vysočiny odehrál čtyři utkání, třikrát zvítězil a vybojoval si stříbrné medaile.
 

 
 

„Je skvělé, že jsme uspěli, přivezli pohár a medaile za druhé místo a navíc jsme si návštěvu v Bělorusku užili. Mile nás překvapila vstřícnost místních,“ prozradil kapitán týmu Kevin Coufal.


V prvním zápase mladší žáci Ledních medvědů porazili domácí Shakhter Soligorsk 6:5, ve druhém utkání podlehli výběru Minsku, třetí a čtvrtý zápas už ale opět patřil vysočinským hokejistům, kteří zvítězili 5:1 a 4:1 a v turnaji pro hráče ročníku 2006 si vybojovali stříbro. Náklady spojené s cestou i s turnajem pokryla běloruská strana, Kraj Vysočina hokejistům pomohl zařídit zdarma víza a poskytl dárkové předměty.


„Největším zážitkem byla možnost vyfotit se s bývalým hráčem pražské Slavie a nynějším hráčem místního A týmu Shakhter Soligorsk Nathanem Robinsonem,“ s nadšením se svěřil Kevin Coufal s tím, že jemu i ostatním klukům se také líbil závěrečný ceremoniál turnaje.


Součástí návštěvy partnerského regionu Kraje Vysočina nebyl pouze hokejový turnaj, ale například i prohlídka největší místní firmy na těžbu soli a další program s poznáním řady zajímavostí. „Podobné aktivity jsou velmi přínosné. Mladí sportovci si udělají přehled o kulturně odlišném prostředí, získají nové zkušenosti a také si zlepší jazykové schopnosti. Většinou totiž mezi s sebou mluví anglicky,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.


Úspěšná spolupráce obou regionů bude pravděpodobně pokračovat i letos. Letní kemp pro mládež by se v Kraji Vysočina mohl opakovat i v roce 2017. „Kemp pro hráče ročníku narození 2006 opravdu připravujeme a v tuto chvíli ho směřujeme na termín od 17. do 23. srpna. Následné čtyři dny by pak mohly patřit mezinárodnímu turnaji za účasti hráčů z Běloruska, popřípadě i jiných zemí, pokud se nám vše podaří zajistit,“ doplnil předseda Ledních medvědů Radek Procházka. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 11.1.2017 / 11.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies