Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

V Horáckém divadle to rozjedou s muzikálem Adéla ještě nevečeřela

Adéla ještě nevečeřela¨
Druhou premiérou letošní sezóny Horáckého divadla Jihlava je původní český muzikál Adéla ještě nevečeřela. Poprvé přijede na Velkou scénu do Jihlavy geniální, výkonný a nadpozemsky schopný detektiv Nick Carter tuto sobotu 15. října.
 

 
 

Muzikálovou komedii má v režii Pavel Šimák a představí se v ní většina herců souboru jediného profesionálního divadla v Kraji Vysočina. „Filmová parodie Adéla ještě nevečeřela tvůrčího tandemu Jiří Brdečka a Oldřich Lipský se v době svého vzniku dočkala obrovského úspěchu a v oblibě zůstává dodnes. Jsem proto velmi zvědavá, jaký úspěch bude mít zpracování našeho divadla,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.


Krajská Adéla se odehrává na přelomu devatenáctého a dvacátého století v momentě, kdy se to celé začíná zvrhávat – myšleno vědecko-technická revoluce a fascinace elektřinou, párou nebo benzinovými auty. „Chtěli jsme se vyhnout mechanickému kopírování notoricky známého díla a vytvořili jsme svůj svět s vlastní vizuální a výkladovou poetikou. Pokusili jsme se tento rozpustilý text povýšit na něco, co má poselství,“ říká o inscenaci její režisér Pavel Šimák.


Komedie s sebou přináší ještě jedno prvenství v podobě premiérové spolupráce hereckého souboru s Pavlem Šimákem v roli uměleckého šéfa. „Pro naše divadlo je inscenace Adéla ještě nevečeřela jednou z největších výzev za poslední dobu. Taková velká věc prověří divadlo jako organismus, musí bezchybně šlapat jak umělecká, tak organizační a výrobní složka,“ vysvětluje Pavel Šimák.

 

Diváci se mohou těšit na detailně a velmi kreativně zpracovanou scénu, celosouborové choreografie a sbory, stepy, sóla, gagy, dech beroucí herecké výkony i na prostor k zamyšlení.

 

Původní český muzikál Adéla ještě nevečeřela je druhým představením letošní sezóny Horáckého divadla Jihlava. V prosinci soubor představí dramatizaci románové kroniky Rok na vsi, jejíž autorství si připisují bratři Alois a Vilém Mrštíkové.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

  • Tisková zpráva zpracována na základě podkladů Horáckého divadla Jihlava

  • Foto: Pavel Klement

  • Více informací Miroslava Kvíčalová, Horácké divadlo Jihlava, tel.: 736 528 433, e-mail: kvicalova@hdj.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 13.10.2016 / 13.10.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze