Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

V Kraji Vysočina přibylo 55 červených kontejnerů na vysloužilé elektro

Červený kontejner
Na Vysočině je k dispozici 214 červených kontejnerů určených pro stará elektrozařízení. Jen za letošek v našem kraji přibylo 55 míst, kam je možné odnést drobné elektrozařízení, jako jsou telefony, počítače, laptopy, elektrické nářadí i kuchyňské a koupelnové spotřebiče. Nebezpečný odpad je svezen na třídicí a zpracovatelské linky, kde je z 80 % využit.
 

 
 

„Staré elektro obsahuje látky s negativními účinky na lidské zdraví, jako je kadmium, rtuť, chrom a další. U baterií ve spotřebičích navíc hrozí riziko samovznícení,“ přibližuje nutnost elektroodpad třídit a neskladovat ho doma radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

 

Pokud se podobné materiály nerecyklují, mají velmi negativní dopad na životní prostředí. Například plast se rozkládá velmi pomalu a mění se na jedovaté látky. Doba rozkladu polystyrenu se odhaduje až na tisíce let a takový alobal se rozkládá od 150 do 500 let.

 

V Česku je rozmístěných na 2 552 kontejnerů a jen letos jich ve všech krajích přibylo 300. Více na www.cervenekontejnery.cz.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

  • Tisková zpráva připravena z podkladů společnosti ASEKOL a.s., která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.9.2016 / 29.9.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze