Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Elektronická bezpečnost v Kraji Vysočina a soutěže pro žáky i studenty

Bezpečný internet
Aktuálně dvou soutěží spojených s tématem elektronické bezpečnosti v Kraji Vysočina se můžou zúčastnit žáci a studenti z Vysočiny. Už po šesté je připravila pracovní skupina zabývající se problematikou elektronické bezpečnosti. Soutěžící se můžou těšit na znalostní kvíz, na tvorbu videí, plakátů nebo fotorománů, a nově se do aktivit mohou zapojit i školy.
 

 
 

„První soutěž odstartovala už v květnu letošního roku. Její součástí je znalostní kvíz, který je navázaný na e-learningové kurzy a je realizován pod hlavičkou projektu Kraje pro bezpečný internet. Žáci musí správně zodpovědět dvacet otázek a poté jsou zařazení do slosování o hodnotné ceny, jako je mobilní telefon, xbox nebo tablet,“ prozradil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Kromě soutěžního kvízu mohou žáci vyplnit Kvíz PLUS, který je určen pro opravdové odborníky na elektronickou bezpečnost. Nově je soutěžní kvíz doplněn o soutěž škol. Školská zařízení s nejvyšším počtem žáků, kteří úspěšně absolvují soutěžní kvíz, získají finanční dar dvacet tisíc korun. Prostředky pak budou moci využít na pořízení vybavení, které podpoří a zvýší bezpečnost žáků při jejich práci v prostředí internetu. Soutěž, o které najdete všechny potřebné informace na stránkách www.kpbi.cz, končí 30. října letošního roku.


Druhá soutěž se nese v kreativním duchu a zaštiťuje ji hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Zapojit se můžou všichni žáci a studenti z Kraje Vysočina, kteří originálním způsobem zpracují letošní podtitul soutěže ICT nás neděsí, aneb jak bezpečně v kyberprostoru. Žáci mohou natáčet videa, kreslit plakáty, komiksy nebo fotoromány. „V letošním roce by příspěvky měly nastiňovat řešení problémů spojených s elektronickou kriminalitou, může jít například o postupy, návody, rady, nápady nebo jakékoliv další a originální tipy,“ doplnil hejtman Jiří Běhounek s tím, že soutěžící mohou posílat své práce do 31. prosince 2016. Více informací na www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost.


Kraj Vysočina se v roce 2014 zapojil do Strategie elektronické bezpečnosti na léta 2014 – 2017. Společně s dalšími 13 kraji je členem projektu Kraje pro bezpečný internet.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 7.9.2016 / 7.9.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze