Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina hostí 41. ročník Sportovních her handicapovaných

Hry handicapovaných
V plném proudu je 41. ročník Sportovních her handicapovaných, které se tento týden odehrávají v rekreačním areálu v Zubří u Nového Města na Moravě. „Podobná sportovní klání motivují mladé lidi, kteří neměli v životě tolik štěstí a musejí překonávat řadu překážek, aby se zlepšovali a věřili, že když chtějí a něco pro to udělají, dokážou mnoho věcí,“ uvedl při zahájení her radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Akce, kterou pořádá Domov Horizont Kyjov, se účastní 14 zařízení sociální péče z Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina. O medaile bojuje celkem 166 sportovců.

Týdenní klání zahrnuje především atletické disciplíny. Běhá se na různé vzdálenosti, hází se míčkem, granátem, skáče se do dálky a vše vyvrcholí štafetovými závody. „Každý ze sportovců se může zapojit do pěti disciplín. Nad jejich výkony dohlížejí rozhodčí a celá atmosféra připomíná vrcholnou sportovní akci,“ přibližuje Silvie Tomšíková ředitelka Domova Kamélie Křižanov, který se her každoročně účastní stejně jako Domov Háj Ledeč nad Sázavou nebo Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou.

 

Cílem sportovní akce není jen boj o medaile, ale také utužení dlouholetých vazeb. „Nejde jen o porovnávání sportovních výkonů, ale i o setkávání dlouholetých přátel při kulturních a společenských programech,“ uzavírá krajský radní Petr Krčál.

 

Letošní ročník sportovních her skončí v pátek slavnostním vyhlášením vítězů jednotlivých disciplín.

 Hry
Hry
Hry

  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 734 694 486, e-mail: urban.a@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.6.2016 / 8.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze