Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Po památkách Vysočiny s mobilním telefonem

Aplikace geo
Hlavní turistická sezóna se kvapem blíží a příznivci výletů po Vysočině se mají na co těšit. Krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism vyvinula dvě mobilní aplikace - Turistického průvodce po Vysočině a Geolokační hru. „Po celé Vysočině najdou turisté celkem 240 tabulek s QR kódy a tzv. NFC čipy odkazujícími ke stažení těchto aplikací, které jim výlety nejen zpříjemní, ale navíc poskytnou řadu zajímavých a praktických informací,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Smyslem Turistického průvodce je představit a nabídnout návštěvníkům turistické cíle a možnosti trávení volného času na Vysočině. „Aplikace v podstatě plní úlohu turistického průvodce po Vysočině, protože návštěvníkům neustále zprostředkovává praktické informace, které se týkají nejen turistických atraktivit, cílů a tipů na výlet a s tím souvisejících otevíracích dob a kontaktů, ale také například předpovědi počasí nebo možnosti ubytování,“ vysvětluje ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.


Návštěvníci v Kraji Vysočina si mohou zahrát i zábavnou geolokační hru, která funguje na principu stále více populárního geokešingu. „Majitelé chytrých telefonů se po instalaci Geohry lokalizují pomocí GPS souřadnic a následně plní virtuální úkoly, které souvisejí s okolím, kde se právě nacházejí. Hráči mají například zjistit, v jakém roce byl položen základní kámen památky nebo kdy přesně se stala vybraná událost. Poté výsledek doplní do GPS souřadnice, která ho přivede k dalšímu místu. Mobilní aplikaci připravila naše příspěvková organizace Vysočina Tourism a jde o další aktivitu, kterou chceme zatraktivnit turistické cíle v regionu a přilákat na Vysočinu další návštěvníky,“ říká radní Marie Kružíková. Zábavná geolokační hra má dva herní okruhy: rozhledny a vyhlídkové věže a židovské památky na Vysočině. Jednotlivé úkoly se podle GPS souřadnic aktivují až na určitém místě, na které aplikace hráče dovede. Hráč se tedy úkol dozví, až když turistický objekt skutečně navštíví. Plnění úkolu kontroluje samotná mobilní aplikace. Hráči pak dostávají body podle úspěšnosti.


Obě aplikace je možné stáhnout ZDARMA ve virtuálních obchodech Appstore a Google Play nebo také z turistického portálu Kraje Vysočina www.region-vysocina.cz.


Ukázka aplikace geo
Aplikace


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 15.4.2016 / 15.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze