Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Preventivní akce v Jihlavské nemocnici podpoří Světový den zdraví

Zdravotnictví
Krajská Nemocnice Jihlava chce veřejnost upozornit na důležitost prevence při předcházení celé řady onemocnění. Na čtvrtek 7. dubna od 9 do 15 hodin proto ve svých prostorách připravila akci, která podpoří Světový den zdraví.
 

 
 

Preventivní prohlídky mohou zachránit život. I když se totiž cítíte dobře, může u vás začínat některé onemocnění, které je zatím bez příznaků: „Touto akcí chceme upozornit na důležitost prevence a odpovědnost každého z nás za své zdraví. Chodit k lékaři na preventivní prohlídky rozhodně není zbytečné, a to by si lidé měli uvědomit,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče jihlavské nemocnice Jarmila Cmuntová s tím, že lidé procházející kolem stánků Dne zdraví pro veřejnost by se na pár minut mohli zastavit a zkontrolovat svůj stav.


V modré chodbě, spojující interní a diagnostický pavilon nemocnice, budou připraveni zdravotničtí pracovníci. Kuřákům se bude měřit oxid uhličitý v plicích a nabídnuta jim bude pomoc Poradny pro odvykání kouření. Epidemiologická sestra ukáže, jak si správně umýt a vydezinfikovat ruce a vysvětlí, proč je správné mytí rukou důležité.  Měřit se bude také hodnota glykémie. Nutriční terapeuti poradí ohledně výživy, zástupci Státního zdravotního ústavu určí zájemcům výši cholesterolu a řeknou více o prevenci rakoviny prsu a prostaty. V  ambulanci kožního oddělení zájemcům vyšetří znaménka a to v čase 9-12 hodin. Všechny úkony budou zdarma. Pacientky budou moci také využít mamograf, kde nebudou potřebovat žádanku. Na místě bude také stánek VZP, kde nejenom změří tlak a BMI, ale nabídnou také preventivní programy. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet oblek simulující stáří. Zástupci Zdravého Kraje Vysočina podají informace o letošních preventivních a osvětových akcích jako Bezpečná Vysočina nebo Chraň si svůj život.


Už podruhé se bude ve velké zasedací místnosti konat také cyklus přednášek pro veřejnost, například na téma diabetes.

Firma Mölnlycke bude prezentovat o hojení chronických ran a dekubitů v domácím prostředí a zástupci firmy Nutricia poradí s výživou ležících pacientů. Specialisté poradí těm, kteří se v domácím prostředí starají o své blízké. Zároveň zástupce firmy Vitapur předvedou, jak vybrat správné pomůcky, ulehčující polohování těchto nemocných.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Zdravý Kraj

  • Jana Böhmová, koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21
    odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina 
    tel. 564 602 586, e-mail:
    bohmova.jana@kr-vysocina.cz.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.4.2016 / 5.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze