Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Radní Krčál navštívil Třešť, kde diskutoval o novém způsobu financování sociálních služeb

Radní Petr Krčál
Cílem pravidelných cest po regionu krajského radního pro sociální oblast a prorodinnou politiku Petra Krčála byla v tomto týdnu Třešť. Během setkání s představiteli města radní diskutoval i se zástupci neziskových organizací poskytující sociální služby o financování sociálních služeb v letošním roce. „Letos poprvé bude totiž financování probíhat formou vyrovnávacích plateb jako služby v obecném hospodářském zájmu,“ uvedl radní Petr Krčál.
 

 
 

Na vyrovnávací platbě se podílí kraj vlastními prostředky a  dotací Ministerstva práce a sociálních věcí. Z hlediska finančních zdrojů schválených pro rok 2016 má kraj k dispozici ministerskou dotaci ve výši 440 miliónů korun. Přítomní byli informováni o možnostech čerpaní finančních dotací v rámci projektů, které budou vypsané, a také o možnosti zapojit se do tvorby Koncepce rodinné a seniorské politiky Kraje Vysočina.

Radní Petr Krčál bude v pravidelných cestách po regionu pokračovat každý následující týden a příští zastávkou a příští zastávkou je Chotěboř na Havlíčkobrodsku.


  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    Tel.: 564 602 813, e-mail: Urban.A@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 11.2.2016 / 11.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze