Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Libor Joukl: Původní sjezd z Pávova na jihlavský přivaděč se opět otevře

Po intenzivním nátlaku náměstka hejtmana Kraje Vysočina Libora Joukla a také dvou největších zaměstnavatelů v Jihlavě – společností Bosch a Automotive Lighting bude už 6. listopadu 2015 znovu otevřen v Jihlavě sjezd ze Smrčenské ulice resp. mimoúrovňová křižovatka Pávov na přivaděč I/38. „Jde opět o krátkodobé řešení, které má ulevit dopravě mířící z největší jihlavské průmyslové zóny přes přivaděč na Jihlavu. V tuto chvíli mám slovo primátora města Jihlava Rudolfa Chloupka, který přislíbil, že město bude nejpozději do konce června příštího roku realizovat stavební úpravy této křižovatky tak, aby sjezd mohl být oboustranně otevřen nastálo,“ uvedl Libor Joukl.
 

 
 

Sjezd mimoúrovňové křižovatky byl po dvou letech provizorního užívání uzavřen letos na konci prázdnin. Skončilo období, ve kterém město Jihlava požádalo o provizorní otevření tohoto sjezdu a také byly dokončeny opravy konkrétních úseků D1, právě kvůli kterým byl sjezd otevřen. „Ukázalo se, že intenzita dopravy v průmyslové zóně Jihlava-Pávov v čase střídání výrobních směn představuje pro předměstí Jihlavy obrovskou komplikaci a sjezd na Pávově situaci alespoň částečně řeší. Proto Kraj Vysočina i zaměstnavatelé vyzvali vedení statutárního města Jihlavy, aby urychleně realizovalo nutné stavební úpravy napojovacích pruhů, tak aby mohl být sjezd na Jihlavu i vjezd od D1 užíván dlouhodobě. Jihlava má na stavební práce čas do konce června příštího roku. Po tomto termínu už nejsou žádné dotčené úřady ochotny přechodné řešení tolerovat. Pávovská mimoúrovňová křižovatka se dočasně otevře od 6. listopadu 2015 do konce června 2016. Do té doby zde musí město zajistit potřebná povolení, nechat odstranit betonové zábrany, osadit provizorní dopravní značení a vyřešit například i zimní údržbu,“ informoval Libor Joukl.

 

Dohoda mezi Krajem Vysočina a statutárním městem Jihlava podpořená v případě splnění všech náležitostí ze strany města:

6. 11. 2015 otevřen sjezd mimoúrovňové křižovatky Pávov směr na centrum Jihlava (dočasné řešení)

30. 6. 2016 dokončení stavebních úprav městem Jihlava, tak aby mohl být obnoven  v trvalém režimu sjezdu i vjezdu do průmyslové zóny Pávov


 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2015 / 27.10.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze