Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Studenti VŠPJ na EXPO 2015: Nejčastěji se lidé ptali na originální klobouky a na ochutnávku sušenek

VŠPJ na EXPO
Na vlastní kůži si roli průvodců v rámci prezentace Kraje Vysočina na Světové výstavě EXPO 2015 v italském Miláně vyzkoušeli čtyři vybraní studenti Vysoké školy polytechnické Jihlava. Jejich působení v Miláně zapadalo do konceptu krajské „světelné“ expozice, která počítala se spoluprací studentů. „Být deset hodin připraven zodpovídat zvídavé otázky návštěvníků z celého světa je vyčerpávající. Sám jsem si jejich úlohu na několik desítek minut vyzkoušel a na delší dobu bych neměnil. I když jsem byl, stejně jako studenti, na expozici Kraje Vysočina pyšný,“ nechal se slyšet hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který na působení studentů nešetřil slovy chvály.
 

 
 

Průvodce Pavel Zach ocenil především možnost mluvit s lidmi ze všech koutů světa bez ohledu na vyznání a původ. Míša Bílková si vzpomíná, že ji překvapila otázka na původ průvodcovských stejnokrojů. „Dotaz, zda jsou naše kostýmky českými národními kroji byl úsměvný. Pokud si dobře vzpomínám, pak nejčastěji padal dotaz na ochutnávku sušenek a na původ světelné instalace,“ vzpomíná Míša. Bohdana Kyrlyk nezapomene na milé přirovnání originálních kloboučků k houbičkám. Stejně jako ostatní z „party“ byla poprvé na tak velké prezentační akci i Iveta Jakšlová, která na Miláno vzpomíná: „Světová výstava je jedno obrovské výstaviště s pavilony neskutečných rozměrů. To, co státy vytvořily v rámci svých expozicí, bylo úžasné a člověk jen musel přimýšlet, jak se jim to podařilo. Český pavilon byl pohodový, moderní a bez únavných front. Ráda jsem byla na pár dní jeho součástí. Ráda bych na podobných reprezentativních aktivitách s Krajem Vysočina spolupracovala i do budoucna.“

 

Kraj Vysočina děkuje studentům Vysoké školy polytechnické Jihlava za vynikající pracovní nasazení a za ochotu naučit se o Vysočině mnohem více, než jen, to co je v učebnicích vlastivědy. Prezentace Kraje Vysočina trvá v Milánu ještě dnes.


 

Studenti VŠPJ na EXPO 2015

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2015 / 30.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze