Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Lesní výstava míří do Náměště nad Oslavou

Voda, les a včely v sídle Kraje Vysočina
Po celý březen byla v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě k vidění tradiční výstava na téma lesní hospodářství. Letos se stala součástí výstavy zaměřené na problematiku vodního hospodářství a včelařství. Tématem byla mimoprodukční funkce lesa. Po několika letech tématicky zaměřených na funkce produkční si tak letos návštěvníci výstavy díky ilustračním fotografiím provázeným komentářem uvědomili, jaké požitky kromě produkce dřeva lesy přinášejí.
 

 
 

„Součástí vernisáže výstavy byla i anketa, kterou z funkcí lesa vnímají respondenti jako nejdůležitější. Z té vyplynulo, že nejdůležitější je funkce produkční, následuje vodohospodářská a přírodoochranná. Potvrdilo se tím, že lesy jsou vnímány jako důležitý zdroj dřeva, zároveň jsou významným krajinotvorným prvkem a zdrojem kvalitní vody. Z těchto, ale i mnoha jiných důvodů je lesům Vysočiny věnována velká pozornost,“ uvedl Zdeněk Chlád, radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.  


Výstavu si v průběhu března prohlédly v sídle Kraje Vysočina stovky návštěvníků a i letos bude k vidění mimo krajské město. Zájem o ní projevil Městský úřad v Náměšti nad Oslavou. 

 

  • Jiří Bartoš, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 264, e-mail: bartos.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 30.3.2015 / 30.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies