Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Hradě Kámen začala nová turistická sezóna

Historické motocykly
Třináctinásobný mistr ČR v trialu Martin Křoustka otevřel svou exhibicí už v pátek novou turistickou sezónu na Hradě Kámen. Už o tomto víkendu prošly branou původně gotického hradu postaveného v nadmořské výšce 606 m n. m desítky návštěvníků. „Prohlídky hradu nově zahajujeme ve sklepení vestavěného do kalní rozsesliny, kde jsme umístili přehledný model hradu. Prvních 14 dnů navíc hradní expozici motocyklů zdobí jeden z posledních modelů značky ČZ XC 300,“ láká návštěvníky na novinky ředitel Muzea Vysočiny Pelhřimov, které hrad spavuje Ondřej Hájek.
 

 
 

První letošní odemčení hradního vstupu bylo úkolem pro hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Ten byl také společně s radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marií Kružíkovou jedním z prvních hostů, kteří si mohli prohlédnout unikátní prezentaci motorových kol, mopedů a kol s pomocnými motory sběratele Jana Čejchana. „Sběratelem jsem celý život. Na Kámeni představuji 27 unikátních kousků. Nejstarší je motorové kolo z roku 1922, které bylo vyrobeno v Bělé pod Bezdězem,“ představil prvním návštěvníkům perlu své sbírky sám majitel.

Vedle motorek a dalších jednostopých vozidel se v expozicích na více místech objevují historické kočárky. Podle slov průvodkyň jsou nazdobená dobová vozítka centrem pozornosti především dětských návštěvníků, protože sbírka nabízí pohled i na dětské hrací kočárky.

 

Hrad Kámen letos zahájil 42. sezónu. V současnosti v jeho parku probíhá rozsáhlá revitalizace za půl milionu korun, která by měla být ukončena v září tohoto roku. Příznivou zprávou pro návštěvníky je i nezdražení vstupného, které začíná na 25 korunách. Hrad Kámen, je ve správě Muzea Vysočiny Pelhřimov. Z tohoto důvodu bližší informace najdete na webových stránkách pelhřimovského muzea http://www.muzeumpe.cz/kamen.htmlnebo přímo na http://www.hradkamen.cz/.

 

 

Na Hradě Kámen začala nová turistická sezóna

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.3.2015 / 29.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze