Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Kraje pro bezpečný internet: Projektem prošlo za rok více než 25 tisíc účastníků

Kraje pro bezpečný internet
Hejtman Kraje Vysočina a předseda Komise Asociace krajů ČR pro informační technologie ve veřejné správě Jiří Běhounek dnes představil novou podobu preventivního projektu Kraje pro bezpečný internet. Po druhém roce existence, kdy se do aktivit zaměřených na děti, rodiče, sociální pracovníky a příslušníky Policie ČR, zapojilo více než 25 tisíc aktivních účastníků, budou aktivity projektu směřovány také na seniory a učitele. „Z původního záměru sdílet informace a zkušenosti mezi kraji na téma elektronické bezpečnosti vznikla funkční platforma, kdy kraje vytvořily a BEZPLATNĚ zpřístupnily eLearningové kurzy a pro děti a mládež uspořádaly v jednotlivých krajích soutěže. Největší zájem v Kraji Vysočina byl o e-learningové kurzy, do kterých se v našem regionu registrovalo více jak 2500 žáků a studentů,“ informoval na dnešní tiskové konferenci hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

To, že je potřeba vzdělávat v internetové bezpečnosti nejširší veřejnost, potvrzuje Václav Koudele, člen užšího projektového týmu projektu KPBI a manažer společnosti Microsoft: „Podle průzkumů Microsoftu si jen třetina lidí nastavuje pravidla pro ochranu svého soukromí na sociálních sítích. Pouhé 1% lidí uvádí, že je o bezpečnosti na internetu dostatečně informuje škola. Právě zde vidíme největší příležitost - digitální bezpečnost a ochrana soukromí měly být běžným tématem výuky podobně jako bezpečnost silničního provozu.“

 

Případy trestné činnosti páchané v prostoru informačních a komunikačních médií jsou stále častější. Jen v Kraji Vysočina bylo v roce 2014 evidováno 232 trestných činů spojených s informační kriminalitou. „V roce 2015 bude pokračovat bezplatné eLearningové proškolování. Projekt bude mít atraktivnější podobu co do uživatelské přívětivosti, grafického zpracování, ovládání i délky. Nově do něj budou zapracovány aktuální trendy v oblasti rizik – kybergrooming nebo sexting,“ popsal novinky vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina Petr Pavlinec.

 

Do projektu Kraj pro Bezpečný internet se zapojilo osm krajů: Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Zlínský kraj a Hl. m. Praha.

Vlastním řízením a koordinací tohoto projektu byl od tohoto ročníku projektu pověřen Plzeňský kraj, který zároveň aktivně vystupuje v roli metodika.

 

Více informací o projektu je k dispozici na www.kpbi.cz

Desatero bezpečnosti na internetu:

1.Neprozrazujte hesla a identifikační údaje.

2.Používejte unikátní hesla.

3.Buďte ostražití - Kontrolujte skutečné url stránek.

4.Komunikujte jen se ZNAMÝMI lidmi.

5.Sdílejte minimum osobních informací.

6.Využívejte důvěryhodné zdroje a uložiště.

7.Vyhněte se nabídkám typu „Skvělá příležitost“.

8.Nezanechávejte stopy na veřejných sítích a počítačích.

9.Pamatujte na správné nastavení ochrany soukromí.

10.Používejte legální a aktualizovaný software

 

Kraje pro bezpečný internet

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.3.2015 / 26.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies