Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hasiči z Vysočiny si vyměňovali zkušenosti s kolegy z Dolního Rakouska

Ilustrační foto
Zástupci Kraje Vysočina a Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina se tento týden v rakouském Waidhofenu zúčastnili pracovního jednání Výměna zkušeností s hasiči z Dolního Rakouska. To se uskutečnilo na základě Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, Jihočeským a Jihomoravským krajem a Krajem Vysočina.
 

 
 

Delegace z Vysočiny tak rakouské straně oplatila podzimní návštěvu záchranářů z okresu Waidhofen. Seznámila se s místní organizací a strukturou hasičů a prohlédla si hasičskou zbrojnici i tamní techniku. Zástupci Kraje Vysočina pak na oplátku rakouskou stranu seznámili s organizací Integrovaného záchranného systému ČR a Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina a také podtrhli důležitou roli Sborů dobrovolných hasičů v životě regionu.

 

Obě strany se shodly, že výměna zkušeností a dobré praxe je pro ně přínosná a budou v nastaveném trendu vzájemných návštěv pokračovat. Příští setkání plánuje Kraj Vysočina, který chce ještě letos zahraniční partnery pozvat na cvičení IZS.

 

 

Hasiči z Vysočiny si vyměňovali zkušenosti s kolegy z Dolního Rakouska

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2015 / 26.2.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze