Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Finále soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu

Finále soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu
V sídle Kraje Vysočina se dnes při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu uskutečnilo vyhlášení vítězů soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. Jednalo se o čtvrtý ročník soutěže týkající se problematiky elektronické bezpečnosti. Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol v Kraji Vysočina. „V letošním roce jsme opět částečně upravili formát soutěže“, uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky a také vedoucí pracovní skupiny k problematice elektronické bezpečnosti. „Soutěžící si nejdříve museli projít e-learningový kurz k elektronické bezpečnosti, který byl realizován v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Poté soutěžící odpovídali ve třech kolech online na otázky týkající se elektronické bezpečnosti a informačních a komunikačních technologií obecně. 10 nejlepších studentů následně postoupilo do finálové části, kde měli za úkol představit projekt na téma e-bezpečnost,“ doplnil Petr Pavlinec.
 

 
 

Někteří finalisté si vybrali plakát, jiní zvolili powerpointovou prezentaci. Do e-learningového kurzu se na Vysočině zaregistrovalo přes 2 000 studentů. Třech soutěžních kol se zúčastnilo 535 dětí. Nejúspěšnějším žákem v kategorii základních škol byl ve finále Jiří Kučera z Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč, který porotu zaujal svojí prezentací, jak snadno se dá „heknout“ počítač, a jak se proti tomu bránit. V kategorii středních škol se na prvním místě umístila Veronika Cudlínová z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy v Ledči nad Sázavou, která si připravila kreslený příběh o pomyslné elektronické džungli a nebezpečí, které číhá na sociálních sítích. Hravou formou se téma pokusila přiblížit malým dětem.

 

Nejúspěšnější soutěžící získali xbox kinect, tablet, mobilní telefony, trička, USB flash disky, bloky a další zajímavé ceny, které do soutěže věnovaly společnosti Microsoft a Autocont.

 

Vyhlášení soutěže proběhlo při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu. Cílem tohoto dne je podnítit bezpečnější a zodpovědnější užívání online i mobilních technologií především začínajícími a mladými uživateli. V rámci propagační kampaně proběhne celosvětově mnoho akcí, které poukáží na škodlivý obsah a projevy chování ve světě online a potřebu tvorby a rozšiřování nabídky webového obsahu pro nejmladší uživatele a mobilních technologií. Více informací o dni bezpečnějšího internetu naleznete na www.saferinternetday.cz.

 

Více informací o aktivitách pracovní skupiny naleznete na www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost.

 

 

 

Finále soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.2.2015 / 10.2.2015

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze