Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Perspektiva budoucnosti pro Evropský region Dunaj-Vltava

Ilustrační foto
Pod názvem „Perspektiva budoucnosti pro Evropský region Dunaj-Vltava“ se 15. října 2014 uskutečnila v hornofalckém Ambergu odborná konference tohoto přeshraničního politického uskupení. Cílem konference bylo informovat o výstupech dosavadní dvouleté práce a nastínit další směry vývoje. Součástí konference byla také impulzní přednáška Dr. Ulricha Eberla (Siemens AG) na téma „Budoucnost 2050 – Jak již dnes vymýšlíme budoucnost“.
 

 
 

S cílem zhodnotit dosavadní práci sedmi znalostních platforem a nastínit další vývoj v návaznosti na provedenou evaluační analýzu zorganizoval Evropský region Dunaj-Vltava odbornou konferenci, které se zúčastnilo přibližně 140 hostů. Jednalo se o první akci tohoto typu, organizovanou především pro experty znalostních platforem, které se však zúčastnila řada dalších odborníků a také zástupců veřejné a státní správy ze všech sedmi partnerských regionů.  Sedm znalostních platforem se prezentovalo výsledky své dosavadní práce a diskuzí k odborným tématům.  Součástí konference byla také impulzní přednáška dr. Ulricha Eberla, vývojového experta společnosti Siemens, který nastínil očekávané globální vývojové trendy do roku 2050, v návaznosti na nichž lze očekávat výrazný rozvoj medicínské techniky a inovací v oblasti životního prostředí, efektivnosti využívání obnovitelných zdrojů atd.

 

Na závěr konference byly představeny výsledky evaluace práce znalostních platforem a nastíněn další vývoj. „S dosavadními výsledky práce znalostních platforem jsme spokojeni. Evaluace však upozornila na oblasti, ve kterých bychom mohli práci ještě zlepšit. Platformy by se do budoucna měly jasněji obsahově zaměřit, pracovat pružněji a více se orientovat na výsledky,“ řekl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a člen Presidia ERDV.

 

  • Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: hajkova.ivona@kr-vysocina.cz

 

 

Perspektiva budoucnosti pro Evropský region Dunaj-Vltava

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2014 / 20.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies