Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Nejlepší Obkladačské naděje pro letošní rok jsou z Horní Břízy

Jubilejní desátý ročník soutěže mladých obkladačů hostila 14. - 15. října Střední škola stavební Jihlava. Pro soutěž byly vybrány nové prostory, které škola získala po rekonstrukci bývalé textilní továrny a později sloužící jako skladiště materiálu pro krizové situace. „Nejlepší umístění pro domácí školy, tedy čtvrté místo, putovalo do Humpolce, odkud přijeli soutěžit Radim Hodač a Michal Rybáček. Tým reprezentující hostitelskou školu skončil na pěkném šestém místě,“ prozradila Jana Fialová, radní Kraje Vysočina.
 

 
 

O desátý ročník Obkladačské naděje byl veliký zájem, evidovali jsme i dva náhradníky, ale soutěže se mohlo účastnit z technických důvodů pouze 8 dvojic z těchto škol - Česká zemědělská akademie v Humpolci, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové, Střední odborná škola stavební a zahradnická Praha, Střední škola Horní Bříza, Střední škola polytechnická Olomouc, Střední škola stavební Jihlava, Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy a Střední škola stavební a dřevozpracující Ostrava. Loňské vítězství obhajovala Praha.

 

Na soutěžící čekal nejdříve vědomostní test 30 otázek, s kterým se nejlépe vypořádaly soutěžní dvojice z Humpolce, Brna, Olomouce a Horní Břízy. Pak pod dohledem odborné poroty následovala dvoudenní praktická zkouška skládající se z obložení stěny a podlahy dle grafického návrhu. Společnost Lasselsberger poskytla obklady a dlažbu RAKO a společnost Henkel stavební chemii Ceresit.

 

Konečné pořadí:

  1. Radek Peterka, David Voráček (Horní Bříza)
  2. Martin Klement, Michal Hrouzek (Brno)
  3. David Hradil, Petr Bíza (Olomouc)
  4. Radim Hodač, Michal Rybáček (Humpolec)
  5. David Hájek, Adam Heglas (Ostrava)
  6. Patrik Rásl, Josef Rosa (Jihlava)
  7. Jan Fallada, David Hlaváč (Hradec Králové)
  8. Robert Ferenc, Michal Plichta (Praha)

 

V rámci soutěže byli oceněni všichni soutěžící a první tři školy. Letos poprvé vítězní mladí obkladači obdrželi finanční odměnu a to zásluhou projektu Fandíme řemeslu!, který zastřešuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků a Komerční banka. I další mladí soutěžící obkladači obdrželi  hodnotné ceny od společností Clipper, Montolit, Bat nářadí, Rubi, Ceresit, Rako, Weber, Hasit, Cemix, Botament, Schönox, Murexin, Schomburg a Codex.

 

  • Zdroj informací: Martin Pertl, Cech obkladačů České republiky o.s.
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.10.2014 / 16.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies