Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Deset let podporuje Kraj Vysočina hospodaření v lesích

les
V lednu roku 2005 se stala účinnou novela zákona o rozpočtovém určení daní. V rámci této legislativní změny přešly do rozpočtu krajů také finanční prostředky, které byly do té doby poskytovány ze státního rozpočtu na hospodaření v lesích. Kraj Vysočina na tuto situaci zareagoval přijetím vlastních pravidel pro podporu hospodaření v lesích, která s menšími úpravami platí dosud. Za deset let pomohl Kraj Vysočina s péčí o lesy částkou vyšší než 245 milionů korun.
 

 
 

„Lesy na Vysočině jsou jedním ze zdejších bohatství. Vyžadují stálou a odbornou péči a jejich vlastníci si podporu. Proto byly ještě v prosinci roku 2013 přijaty Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích pro období 2014 – 2020. Plynule se tak navázalo na dosavadní systém. Našim cílem bylo, což se podařilo, zachovat uživatelský komfort - jednoduchost pro žadatele. To bude naší prioritou i při případných dalších úpravách zásad,“ uvedl Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.

 

Vlastníci nebo nájemci lesů tedy mohou podle současně platných zásad plynule v průběhu celého roku příslušným způsobem podávat žádosti. Pro letošní rok je v rozpočtu kraje za tímto účelem, stejně jako v předchozích letech, připravena částka 22,5 miliónů korun. I návrh rozpočtu pro rok 2015 počítá pro příspěvky podle platných zásad do oblasti lesního hospodářství s touto výší.

 

  • Jiří Bartoš, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 264, e-mail: bartos.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.10.2014 / 13.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze