Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Kraj připravuje revoluci ve víkendových spojích. Bude jích mnohem víc

autobus
Od nového roku čekají na cestující veřejné autobusové dopravy příjemné novinky. Na jedenácti vybraných páteřních autobusových linkách přibydou na popud Kraje Vysočina další desítky spojů. „Můžeme mluvit o skutečné revoluci ve víkendové veřejné dopravě. Změna jízdních řádů udělá radost cestujícím od změny jízdních řádů k 1. lednu 2015“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Rozšíření jízdních řádů s krajem dotovanými víkendovými spoji je výsledkem přípravy Komplexního dopravního systému. Pozitivní dopad přípravných aktivit Kraje Vysočina v dopravní obslužnosti regionu není třeba odsouvat až na rok jeho realizace – tedy na rok 2017.
 

 
 

Víkendové rozšíření jízdních řádů je předběžně kalkulováno v rozsahu téměř 200 tisíc kilometrů a kraj bude nové spoje dotovat částkou přesahující 4,5 miliónu korun. „Důvod pro rozšíření veřejné služby je dlouhodobá spolupráce s obcemi, mapování požadavků cestujících tak, aby byla rozumně a ekonomicky rozšířena stávající páteřní síť veřejné dopravy, spoje ve většině případů logicky navážou na stávající spoje. Cílem současných krajských opatření je posílit mobilitu regionu, umožnit veřejnosti cestovat ve volném čase za kulturou, sportem a dalšími aktivitami do větších měst,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

 

V rámci závazku veřejné služby Kraj Vysočina v roce 2014 doplatí ze svého rozpočtu na dotované spoje cca 571 miliónů korun.

 

Výběr z nových víkendových autobusových  linek:

  • Pelhřimov - Humpolec - Havlíčkův Brod
  • Pelhřimov - Kamenice n. Lipou - Počátky
  • Jihlava - Polná - Žďár nad Sázavou
  • Jemnice - Moravské Budějovice - Jaroměřice n. Rokytnou - Třebíč a další.

Posílení  nabídky víkendové základní obslužnosti ještě musí být schváleno na listopadovém zasedání Zastupitelstva Kraje Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2014 / 7.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies