Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Setkání krajské rady se seniory

Ilustrační foto
Další z pravidelných setkání vedení Kraje Vysočina se zástupci regionálních seniorských organizací proběhlo v závěru minulého týdne v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Krajští radní informovali o aktuálních záležitostech týkajících se jednotlivých resortů a senioři mluvili o aktivitách seniorských svazů. Největší prostor byl věnován tématům ze sociální oblasti. Představeno bylo také plnění krajského rozpočtu na letošní rok, čerpání evropských dotací, přiblíženo bylo i téma odpadového hospodářství a nechyběly ani pozvánky na připravované kulturní akce.
 

 
 

Vedle krajského rozpočtu, který za letošní rok dle náměstka hejtmana Kraje Vysočina Vladimíra Novotného vykazuje pozitivní trend, se hovořilo také o novince, jíž je přechod financování sociálních služeb. „Od příštího roku čeká sociální služby změna ve financování. Peníze na jejich provoz už nebude rozdělovat Ministerstvo práce a sociálních věcí, ale jednotlivé kraje. Ty obdrží prostředky ze státního rozpočtu formou účelové dotace, a z tohoto zdroje budou v samostatné působnosti schvalovat a vyplácet dotace poskytovatelům sociálních služeb,“ obeznámil přítomné náměstek hejtmana Vladimír Novotný.

Pozornost byla věnována i stále častěji skloňované péči o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. „Činíme takové kroky, abychom v příštích dvou letech uspokojili zvyšující se poptávku po odborné  péči,“ poznamenal ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Zároveň připomenul, že rozvoj péče o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence vyplývá ze Střednědobého plánu sociálních služeb Kraje Vysočina, jenž reaguje na aktuální potřeby v sociální oblasti na Vysočině, a to včetně potřeby financování poskytované péče.

 

  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 

Setkání krajské rady se seniory

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.10.2014 / 6.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze